Talentované Slovenky rozbehli sladký biznis. Ich koláče na paličke sa stali veľkým hitom

  • Nuky do ruky je slovenská značka, ktorá pečie klasické koláčiky na nanukovej paličke
  • Katka sa stará hlavne o marketing a objednávky a Lucka pečie a zdobí zákusky
  • Objednať si ich môžeš na sociálnych sietiach a okrem nukov pečú aj torty a väčšie koláče
nenii
@kristinabotlova,Nuky do ruky
  • Nuky do ruky je slovenská značka, ktorá pečie klasické koláčiky na nanukovej paličke
  • Katka sa stará hlavne o marketing a objednávky a Lucka pečie a zdobí zákusky
  • Objednať si ich môžeš na sociálnych sietiach a okrem nukov pečú aj torty a väčšie koláče

Na začiatok sa nám trochu predstavte, kto ste a prečo ste sa rozhodli pre koncept akým sú nuky do ruky?

Voláme sa Katka a Lucia a sme spolužiačky ešte z vysokej školy, poznáme sa už viac ako 10 rokov. Obe sme študovali marketingovú komunikáciu, no po škole sme išli každá inou cestou. Ja (Katka) som sa živila copywritingom v reklamných agentúrach a Lucia mala rôzne podnikateľské aktivity, až zakotvila v cukrárskom priemysle. Nuky do ruky vznikli ako veľmi spontánny projekt za jednu noc a zatiaľ nás veľmi bavia.

Venovali ste sa cukrárstvu už predtým? Ako vznikol tento nápad?

Lucia už pred vznikom nukov piekla torty a koláče. Ja som ostala na materskej a chcela som rozbehnúť vlastný biznis s kaviarňou, kde mala Lucia piecť. Žiaľ alebo vďakabohu, tá sa nakoniec nekonala a tak dostali priestor nuky. Chceli sme robiť niečo spoločne, využiť potenciál dobrého marketingu a cukrárskej šikovnosti. Tak som v jeden večer zavolala Lucii s otázkou: „Vieš vyrobiť koláč na paličke?“ Lucia už na druhý deň kúpila formičky, upiekla dokonalé cesto a prvé prototypy boli na svete.

zdroj: Nuky do ruky

Čo vás k inšpirovalo k vytvoreniu unikátnych paličkových zákuskov?

Kto by nechcel vyrábať niečo oku lahodiace, chuťovo dobré a čo druhých extrémne poteší? Inšpiráciou bolo práve prepojenie našich silných stránok. A inšpirujeme sa neustále, keďže náš produkt je tradičný zložením, ale so zdobením sa môžeme vyblázniť. Prvé nuky boli vyrobené pár dní pred Valentínom a na sviatok zaľúbených sme mali už okolo 30 objednávok, takže tu prišlo potvrdenie nášho pocitu, že nuky môžu byť super produkt.

Ako to celé funguje, pečiete koláče iba na zákazku, alebo máte aj nejaký trvalý sortiment?

Zatiaľ pečieme iba na objednávku. Nemáme kamennú predajňu, ani nás nikde inde v predaji nenájdete.

zdroj: Nuky do ruky

Akým spôsobom prebieha objednávka?

Zákazníci nás oslovujú cez Facebook, Instagram, email alebo nám zavolajú. Povedia nám svoju predstavu, my im povieme či im vieme nuky vyrobiť presne tak ako si predstavujú alebo si dohodneme ideálne riešenie. A potom si zákazník nuky vyzdvihne v dohodnutý termín.

Plánujete do budúcna aj kamennú predajňu zákuskov?

Kamennú prevádzku zatiaľ neriešime. Najprv by sme sa chceli orientovať na odberné miesta, možno osloviť prevádzky, kde by mohli mať naše nuky stabilne v ponuke.

zdroj: Nuky do ruky

Na prácu ste dve, ako to máte podelné a ktorá z vás má čo na starosti?

Ja riešim komplet marketing, naše promo a reklamu na sociálnych sieťach. Plus preberanie objednávok, aby už Lucia dostala priamo presné dátumy, počet a vizuál nukov. Lucia má na starosti všetko okolo samotného “hmatateľného” produktu, od počiatočných nákupov surovín, cez prípravu dekorácií, pečenie, zdobenie nukov až po záverečné odovzdanie krabičiek zákazníkom.

Čo pri pečení používate, aké suroviny u vás nejdeme, z čoho sú zákusky upečené?

Aj keď to vyzerá ako nanuk, nuk je chuťou klasický koláčik z piškótového cesta a krému. Používame poctivé suroviny, pravú šľahačku, maslo a kakao. Na povrchu je čokoládová poleva, buď klasická mliečna, tmavá či biela alebo prírodne dofarbená. Ozdoby si väčšinou vyrábame sami.

zdroj: Nuky do ruky

Pečiete okrem zákuskov na paličke aj iné produkty? Napríklad klasické koláče?

V našom portfóliu nájdete nuky, praktické nuky torty – zapichnuté nuky do stojanu v tvare torty a potom si môžete objednať aj klasickú tortu zdobenú nukmi, nuky sú v nej rôzne pozapichované. Lucia sa venuje pečeniu toriet, koláčov a iných maškŕt ešte stále, no pod iným názvom.

Je pre vás takýto netradičný zákuskový biznis ziskový? Koľko objednávok mesačne približne spracujete?

Fungujeme rok, zatiaľ môžeme povedať, že táto naša práca nám spríjemňuje život. Uvidíme, čo bude ďalej. Mesačne spracujeme od 15 do 25 rôzne veľkých objednávok, od krabičky so štyrmi kusmi po objednávky v stovkách kusov. Počet fanúšikov rastie, takže možno o rok sa už budeme baviť inak.

zdroj: Nuky do ruky

Nuky do ruky si môžeš od Katky a Lucie objednať na ich Instagrame alebo Facebooku, jeden nuk stojí 3€ a pri väčšej objednávky ti dievčatá rady dajú zľavu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech