Bankár roka: Slovákom vyťahal z účtov takmer 300 000 eur, hrozí mu až 15 rokov za mrežami

  • V súčte ukradol až 295 000 eur z účtov svojich klientov
  • Za vykonaný podvod mu teraz hrozí odňatie slobody v rozmedzí 10 až 15 rokov
peniaze, banka
Unsplash/Chiara Daneluzzi, Unsplash/rupixen.com
  • V súčte ukradol až 295 000 eur z účtov svojich klientov
  • Za vykonaný podvod mu teraz hrozí odňatie slobody v rozmedzí 10 až 15 rokov

Vynaliezavý podvodník si chcel prilepšiť okrádaním svojich klientov. Nepochybne sa mu to podarilo, dokopy pripravil ľudí až o 295 000 eur, čo už skutočne nie je malá suma. Polícia ho však dolapila a dnes začala voči tomuto človeku, ktorého identita zverejnená zatiaľ nebola, trestné stíhanie.

Lož má krátke nohy a krádež je jej sestra

Podľa vyzbieranej sumy sa podvodníkovi darilo svoje činy tajiť nejaký čas. Čoskoro však môže skončiť v cele na dĺžku polovice jeho doterajšieho života. 29-ročný mladík pracujúci v nešpecifikovanej banke v Banskej Bystrici okrádal svojich klientov pomerne rafinovaným spôsobom.

Ako zamestnanec banky, ktorého náplňou práce boli okrem iného aj hotovostné a bezhotovostné operácie na účtoch klientov banky, vykonával transakcie bez toho, aby o tom majitelia účtov vedeli. Na výberových lístkoch falšoval ich podpisy a „prilepšil“ si tak o sumu viac ako 295 000 €, informuje Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

Čo mladíka mohlo k činu motivovať a v akej životnej situácii sa nachádzal, polícia neuvádza. Je však možné dedukovať, že ako pracovník banky nemusel dosahovať až tak nízky príjem, ktorý by ho donútil siahnuť na cudzie peniaze.

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech