„Barbieheimer“ víkend láme svetové rekordy: Filmy spoločne zatiaľ zarobili viac než 465 miliónov

  • Očakávané filmy lámu rekordy v pokladniach kín
  • Barbie a Oppenheimer zarobili zatiaľ z predaja vstupeniek odhadom 465 miliónov dolárov
Margot Robie a Ryan Gosling na premiére Barbie
Margot Robbie a Ryan Gosling reprofoto: Instagram/@barbiethemovie
  • Očakávané filmy lámu rekordy v pokladniach kín
  • Barbie a Oppenheimer zarobili zatiaľ z predaja vstupeniek odhadom 465 miliónov dolárov

Dva veľmi očakávané filmy, Barbie a Oppenheimer, získali veľké množstvo peňazí v pokladniach kín po celom svete.

Ako informuje portál Deadline, spoločne sa im podarilo zatiaľ získať viac než 465 miliónov dolárov z predaja vstupeniek po ich spoločnom dátume vydania, a to 21. júla.

Úspech „Barbenheimer“

Barbie, ktorá je hlavnou postavou filmu a hrala ju herečka Margot Robbie (33), sa stala veľkým víťazom tohto víkendu, keď zarobila celkom 155 miliónov dolárov len na domácom trhu a viac ako 300 miliónov dolárov vo svetovom celkovom predaji lístkov až do posledného termínu.

Ako uvádza portál Variety, tieto čísla urobili z jej filmu najväčší filmový debut roku 2023. Film režírovaný Gretou Gerwigovou o ikonickej bábike sa stal druhým najväčším filmom všetkých čias. Prekonal ho len Avengers: Endgame z roku 2019, ktorý zarobil 357 miliónov dolárov.

Oppenheimer s Cillianom Murphym v hlavnej úlohe obsadil druhé miesto so ziskom viac ako 80,5 milióna dolárov len na domácom trhu a 165 miliónov dolárov celosvetovo.

Oba filmy si získali u divákov veľkú obľubu, pričom mnohí sa rozhodli vidieť obe diela takmer ihneď po sebe. 

Najväčší víkend v histórii

Barbie je najväčším otvorením roku 2023 a ľahko prekonala úspech filmu Super Mario Bros, ktorý zarobil 146,4 milióna dolárov.

Ak je číslo 465 miliónov dolárov presné, „Barbenheimer víkend“ sa stane najväčším víkendom v pokladniach kín všetkých čias. Doteraz držal tento rekord film Avengers: Endgame, ktorý v apríli 2019 zarobil 402 miliónov dolárov.

Nasledovali filmy Avengers: Infinity Wars s výnosom 314,8 milióna dolárov v apríli 2018 a Star Wars: The Force Awakens, ktorý v decembri 2015 zarobil 313,2 milióna dolárov.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa BARBIE (@barbiethemovie)

Druhý najvýnosnejší film režírovaný ženou

Barbie priniesla aj najväčší predaj vstupeniek zo všetkých otváracích víkendov v roku 2023, keď dosiahla piatkový predaj vstupeniek vo výške 70,5 milióna dolárov, čím si vytvorila nový rekord. Oppenheimer sa umiestnil na druhom mieste s predajom vstupeniek vo výške 33 miliónov dolárov.

Táto veľmi očakávaná snímka o Barbie sa teraz stala druhým najvýnosnejším filmom režírovaným ženou na svete v domácom prostredí. Pred ňou držala rekord Wonder Woman Patty Jenkinsovej, ktorý zarobil 103 miliónov dolárov v roku 2017.

Na celosvetovom rebríčku drží rekord film Captain Marvel, spolurežírovaný Annou Bodenovou a Ryanom Fleckom, ktorý mal v roku 2019 premiéru a za niekoľko dní zarobil na vstupenkách 456,6 miliónov dolárov. Tento film je momentálne najúspešnejším filmom s režisérkou na celosvetovej úrovni.

Ďalšie rekordy

Barbie dosiahla tento víkend množstvo rekordov, zahrňujúc aj najväčší zarábajúci deň v roku s 70,8 miliónmi dolárov získanými počas soboty (predtým držal tento rekord Super Mario Bros so ziskom 54,8 milióna dolárov).

Taktiež si pripísala najväčší otvárací víkend pre film založený na hračke, prekonávajúc rekord Transformers: Rise of the Dark z roku 2020 s výnosom 144,4 milióna dolárov.

Barbie už aj prekonala celkové zárobky mnohých iných filmov režírovaných ženami. Napríklad prekonala Ocean’s 8, ktorý zarobil 297,7 milióna dolárov, Birds of Prey s 205,3 miliónmi dolárov a Little Women s 218,8 miliónmi dolárov.

Životopisný film režiséra Christophera Nolana mal najvyšší premiérový víkend v histórii a zároveň predstavuje najlepšie otváranie filmu s hodnotením R, prevyšujúc Johna Wicka: Kapitola 4, ktorý zarobil 73,8 milióna dolárov.

Ešte nikdy predtým sa nestalo, aby dva filmy mali otvárací víkend, keď jeden z nich zarobil viac ako 100 miliónov dolárov a druhý viac ako 50 miliónov dolárov, avšak Barbie a Oppenheimer to dosiahli.

Barbie si získala aj titul filmu s najväčším predpredajom v hodnote 22,3 milióna dolárov zo všetkých filmov od Warner Bros.

Zdroje: Deadline, Variety

Najnovšie videá

Trendové videá