archív Barbora Fintova
archív Barbora Fintova
archív Barbora Fintova

Barbora vyštudovala prestížnu univerzitu v Británii: Hanbím sa, akí politici reprezentujú Slovensko

  • Barbora študovala na univerzite v Bratislave aj Londýne
  • Práve britskú metropolu si vybrala aj pre život
  • Na Slovensko sa momentálne neplánuje vrátiť
  • Barbora študovala na univerzite v Bratislave aj Londýne
  • Práve britskú metropolu si vybrala aj pre život
  • Na Slovensko sa momentálne neplánuje vrátiť

31-ročná Barbora Fintova pochádza z juhozápadného Slovenska, vyštudovala právo – bakalársky stupeň na Univerzite Komenského v Bratislave a nedávno ukončila magisterské štúdium v odbore manažment ľudských zdrojov na Univerzite Greenwich v Londýne.

Zo Slovenska odišla v roku 2017, kedy chcela skúsiť šťastie v Prahe. Následne ju to súhrou viacerých okolností zavialo do Londýna, kde momentálne žije a pracuje. Tvrdí o sebe, že vždy mala túlavé topánky a chcela spoznávať nové miesta a kultúry.

  • Ako vyzerali náročné začiatky života v britskej metropole?
  • Prečo si na život v cudzine zvykala dlhé roky?
  • Koľko tisíc eur si vie človek na jej pozícii zarobiť?
  • Prečo si ľudia v Británii až tak nepotrpia na status?

Prečo si sa rozhodla práve pre Londýn? Žila si okrem Británie aj v inej krajine?

Úprimne, Londýn nikdy nebola moja vysnívaná destinácia na život. Samozrejme, dávno predtým, ako som sa sem presťahovala, som Londýn párkrát navštívila, ale vždy ako turista a nikdy som sa preň až tak nenadchla. Všetko sa zmenilo potom, ako som spoznala svojho partnera, ktorý v celom mojom sťahovaní zohral veľkú rolu.

V krátkosti sa to celé udialo tak, že mi končil kontrakt v Prahe a zvažovala som svoje možnosti. Nemala som až také veľké skúsenosti z oblasti recruitmentu, ale vždy som bola ambiciózna a chcela som sa učiť, posúvať sa ďalej a taktiež sa zdokonaliť v cudzom jazyku. Vtedy mi môj partner preposlal jeden článok ohľadom globálnej RPO firmy (recruitment process outsourcing) s pobočkou v Londýne.

Nikdy nezabudnem na ten moment, keď som sa odhodlala napísať pani, ktorá bola pod týmto článkom podpísaná, či práve niekoho nehľadajú do tímu a o pár týždňov som sedela v ich kancelárii na Covent Garden na pohovore.

Aby som odpovedala na druhú časť tvojej otázky, ak nerátam teda Prahu a Londýn, tak ešte som nemala možnosť okúsiť život v inej krajine. Človek nikdy nevie, čo mu život postaví do cesty, takže nehovorím radikálne nie aj prípadnej relokácii niekam inam.

Čo bolo v začiatkoch najťažšie na živote v zahraničí?

Som veľmi rada, že si mi túto otázku položila. V dnešnom modernom svete majú sociálne médiá veľkú moc a ľudia si myslia že všetky tie krásne nastajlované fotky, ktoré vidia na Facebooku a Instagrame 100-percentne odzrkadľujú realitu.

Hoci aj ja aktívne sledujem sociálne siete a čo-to zdieľam aj zo svojho života v Londýne, môžem s rukou na srdci povedať, že začiatky pre mňa osobne boli veľmi ťažké.

a1
zdroj: archív Barbora Fintova

Na nový život v cudzine som si zvykala dlhé dva roky. V začiatkoch som sa necítila celkom komfortné komunikovať v angličtine a dokázať porozumieť rôznym akcentom. Taktiež sa mi cnelo za rodinou a kamarátmi a cítila som sa sama.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá