Benátky doslova zaplavili turisti. Mesto zavádza radikálne opatrenia

  • Počet turistov, ktorí ročne prichádzajú do Benátok sa markantne zvyšuje
  • V roku 2018 ich navštívilo viac ako 4,5 milióna turistov
  • Mesto sa rozhodlo prijať bezpečnostné opatrenia
benatky
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Počet turistov, ktorí ročne prichádzajú do Benátok sa markantne zvyšuje
  • V roku 2018 ich navštívilo viac ako 4,5 milióna turistov
  • Mesto sa rozhodlo prijať bezpečnostné opatrenia

Benátska radnica v piatok predstavila 34 senzorov, pomocou ktorých bude mesto na vode monitorovať počet turistov. Generálnou skúškou systému je karneval, ktorý v talianskom meste začal minulú sobotu a končí 25. februára. Úlohou senzorovej siete je predvídať a usmerňovať pohyb návštevníkov, informuje česká agentúra ČTK.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

 

Nielen hustota ale aj rýchlosť

Senzory úrady umiestnili vo veľkej väčšine na miestach, kadiaľ turisti najviac prechádzajú. Systém kamier a optických snímačov prenáša štyrikrát do sekundy dáta do riadiaceho centra, kde sú spracované. Možno tak zistiť hustotu ľudí na danom mieste ale aj to, ako rýchlo sa pohybujú.

Systém nám umožňuje identifikovať trasy, kde sa pohybuje najviac ľudí a podľa toho toky ľudí usmerniť,“ vysvetlila mestská radkyňa Paola Marova, ktorá má na starosti turistický ruch.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Mesto patrí medzi destinácie s obmedzenou dobou trvanlivosti. Znamená to, že ak chceš zažiť Benátky v plnej kráse, mal by si ich navštíviť čím skôr, pretože postupne zanikajú. Uvedomuje si to pravdepodobne viacero turistov, pretože ich počet z roka na rok výraznejšie stúpa.

Podľa európskych štatistických meradiel ich v roku 2018 navštívilo viac ako 4,5 milióna turistov.

Čítaj viac >> Týchto 5 miest musíš navštíviť musíš navštíviť predtým, než úplne zmiznú z povrchu zemského

Súkromie ľudí zabezpečené

Systém zachováva súkromie turistov – senzory nesnímajú obraz, len obrysy. Dokážu však napríklad určiť výšku návštevníkov a rozlíšiť tak, či sa jedná o dospelého, alebo o dieťa. Monitorujú tiež pohyb prístrojov pripojených k internetu, z čoho mesto vyvodzuje, koľko času majiteľ prístroja v meste na vode strávil a či a ako často sa sem vracia.

Zdroje: ČTK, statista.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK