Bentley predstavilo 650-koňový skvost za takmer 2 milióny eur. Ukrýva to, čo žiadne iné auto 

  • Bentley Mulliner Bacalar, už toto samotné meno znie exkluzívne a exoticky
  • Je to mimoriadne luxusný dvojmiestny kabriolet, ktorého produkcia bola limitovaná len na 12 kusov
Bentley
  • Bentley Mulliner Bacalar, už toto samotné meno znie exkluzívne a exoticky
  • Je to mimoriadne luxusný dvojmiestny kabriolet, ktorého produkcia bola limitovaná len na 12 kusov

Bacalar je doslova remeselnou prácou Mulliner, špeciálnej divízie Bentley, venovanej tým najexkluzívnejším projektom. Kedysi bol Mulliner nezávislým podnikom, ktorého história siaha až do šestnásteho storočia. Spoločnosť sa kedysi špecializovala na šitie sediel, od roku 1760 tiež na výrobu luxusných kočiarov ťahanými koňmi.

V 20-tych rokoch firma nadviazala spoluprácu s Bentley a stala sa jedným z najuznávanejších tvorcov karosérií automobilov. Tvorcovia Bacalar zdôrazňujú, že všetky materiály boli získané s ohľadom na životné prostredie.

Drevo z rašelinísk má 5-tisíc rokov

Sedadlá premiérového modelu boli ozdobené kožou beluga a vlnou. Zákazníci môžu dokonca zmeniť zloženie a povahu použitej látky. Samotný interiér nesie drevené prvky, ktoré sú vyrobené z dreva. Nie však z obyčajného, nakoľko bolo nájdené vo vodných tokoch a rašeliniskách a následne bolo zahájené jeho kontrolované sušenie. 

zdroj: Bentley

Drevo staré až 5-tisíc rokov má prenikavú, no prirodzenú čiernu farbu. Drevený povrch tak dokonale kontrastuje s ostatnými prvkami, ktoré sú z uhlíkových vlákien.

Prekvapenie sa ukrýva aj pod krytom za prednými sedadlami. Namiesto ďalších dvoch miest, ako je to v prípade bežných Continental GTC, je tu k dispozícii úložný priestor pre batožinu. Samozrejme, je rovnako sofistikovaný ako samotné auto. 

Majiteľ Bacalar navyše dostane spolu s autom aj kufre od talianskej remeselnej dielne Schedoni so 140-ročnou tradíciou. Sú zhotovené na mieru a prispôsobené farbe vozidla, pretože každú z 12 kópií mal možnosť individuálne konfigurovať vlastník.

Žltá farba karosérie môže v prípade značky Bentley šokovať, ale ešte viac prekvapujúce je zloženie tohto laku. Obsahuje pigment s oxidom kremičitým, ktorý bol vytvorený pomocou popolčeka z ryže. To nesie aj ekologické výhody, nakoľko ide o spracovanie odpadu z ryžových  plantáží. Navyše, lak mení svoj odtieň v závislosti od uhla dopadu svetla.

Pod kapotou pracuje prvý nepriateľ ekológie, ide o šesťlitrový motor s dvanástimi valcami. Toto monštrum dokáže vyvinúť  maximálne 659 koní a 900 Nm. Pohon sa prenáša prostredníctvom osemstupňovej dvojspojkovej prevodovky.

zdroj: Bentley
 

Bacalar dokáže zrýchliť na stovku za 3,5 sekundy a jeho maximálka predstavuje okolo 320 km/h. Cena tejto novinky nebola dlho známa, britský portál Autocar však uvádza, že cena sa pohybuje na úrovni 1,7 milióna eur. Šetriť si však nemusíš, všetkých dvanásť kusov už pozná svojich majiteľov. 

Aim beyond the stars. Explore the Bentley Mulliner Bacalar in 360°. Discover more: bit.ly/2IiY5TC_Model is in a pre-production state.

Gepostet von Bentley Motors am Mittwoch, 4. März 2020

Názov Bacalar sa vzťahuje na jazero Laguna Bacalar na polostrove Yucatán v Mexiku. Ide o pokračovanie stratégie spoločnosti Bentley, nové modely sú pomenované na počesť fenomenálnych kútov sveta – podobne to bolo aj v prípade modelu Bentayga v roku 2015.

Oblasť pri jazere Bacalar je známa tým, že na jeden rok tu pripadá v priemere až 110 dažďových dní. Vzhľadom na to, že Bentley Mulliner Bacalar nemá strechu, je to celkom úsmevné.

Zdroje: Bentley, Motors

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech