Benzínová vojna v Maďarsku: Cezpoľní plnú nádrž za lacný peniaz riešia krádežami

  • V Maďarsku v súvislosti s benzínovou stopkou pre cezpoľných ide do tuhého
  • Túžbu po lacnom benzíne niektorí zahraniční motoristi riešia krádežami
benzin
Unsplash/Wassim Chouak
  • V Maďarsku v súvislosti s benzínovou stopkou pre cezpoľných ide do tuhého
  • Túžbu po lacnom benzíne niektorí zahraniční motoristi riešia krádežami

V Maďarsku už evidujú prípady krádeže evidenčných čísiel z maďarských vozidiel, za pomoci ktorých sa pokúšajú zahraniční motoristi tankovať pohonné látky za zvýhodnené regulované ceny.

Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na vyjadrenie zástupcu generálneho riaditeľa ropnej spoločnosti MOL Group Pétera Rataticsa.

Obchádzanie pravidiel

V rozhovore pre komerčnú rozhlasovú stanicu Ratatics v utorok povedal, že existujú pokusy obísť nariadenie vlády, podľa ktorého od piatka (27.5.) môžu v Maďarsku tankovať pohonné látky za regulované ceny iba vozidlá s maďarským evidenčným číslom.

V okolí Mosonmagyaróváru na severozápade krajiny evidujú už zhruba 30 prípadov krádeží maďarských evidenčných čísiel a na slovenských webových stránkach už zverejnili miesta, kde sa dajú pohonné látky so zvýhodnenou cenou natankovať.

Falšovanie dokladov

Predstaviteľ MOL dodal, že na čerpacích staniciach tejto spoločnosti pri platení automaticky pýtajú osvedčenie o evidencii vozidla, pričom sa už vyskytli aj prípady predloženia falzifikátu takéhoto dokladu.

Regulovaná cena základných druhov benzínu a nafty je v Maďarsku 480 forintov (1,22 eura) za jeden liter, trhové ceny týchto palív sa pohybujú okolo 600 forintov (1 EUR = 392,18 HUF).

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá