Benzínu nie je dosť. Množstvo slovenských čerpacích staníc hlási výpadok paliva

  • Viaceré slovenské benzínky hlásia výpadok paliva
  • Nejde o ojedinelý prípad
benzin
Ilustračný obrázok, TASR/Henrich Mišovič
  • Viaceré slovenské benzínky hlásia výpadok paliva
  • Nejde o ojedinelý prípad

Nedostatok paliva nie je na Slovensku ojedinelý prípad. Podľa dostupných informácií takéto výpadky hlásia aktuálne benzínky po celom Slovensku.

Ako informuje portál tvnoviny.sk, zatiaľ ide iba o menšie čerpacie stanice. Veľkí hráči na slovenskom trhu problémy nehlásia.

Nahlásené výpadky

Ako prvá zverejnila oznam benzínka v obci Pukanec. Vylepila oznam pre všetkých motoristov, kde stálo, že má nedostatočné množstvo pohonných hmôt. Takú istú situáciu zažíva aj čerpacia stanica v obci Farná, ktorá sa nachádza o 50 kilometrov ďalej. 

Problémy hlásia aj čerpacie stanice v Rimavskej Sobote, v Snine, v Jesenskom, v Revúcej a v Milosti pri Košiciach. Na niektorých miestach nie je iba dostatok nafty, no inde chýbajú úplne všetky pohonné hmoty.

benzin
zdroj: Unsplash/Wassim Chouak

Podľa portálu tvnoviny.sk sú to zatiaľ iba menšie čerpacie stanice. Veľký hráči ako OMV, Shell či Slovnaft výpadky paliva nehlásia. „Členovia našej asociácie žiadny mimoriadny problém neevidujú, čerpacie stanice našich členov sú stabilne zásobované,“ uviedla Barbora Blažeková zo Slovenskej asociácie palivového priemyslu a obchodu.

Zvyšovanie cien

Vývoj spotrebiteľských cien pohonných látok v 23. týždni 2022 v porovnaní s cenami v 22. týždni 2022 ovplyvnili vyššie ceny 95-oktánového a 98-oktánového benzínu, skvapalneného ropného plynu (LPG) a motorovej nafty. Ceny stlačeného zemného plynu (CNG) a skvapalneného zemného plynu (LNG) sa nezmenili. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

V 23. týždni 2022 v porovnaní s 22. týždňom 2022 sa zvýšili ceny 95-oktánového benzínu o 0,060 eura alebo o 3,24 % na 1,912 eura, 98-oktánového benzínu o 0,065 eura alebo o 3,18 % na 2,108 eura, LPG o 0,003 eura alebo o 0,34 % na 0,884 eura a motorovej nafty o 0,060 eura alebo o 3,37 % na 1,838 eura. Ceny CNG a LNG zostali nezmenené, zotrvali na úrovni 1,812 eura, respektíve 2,982 eura.

Zdroje: tvnoviny.sk, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá