Beštiálna zdravotná sestra vraždila deti priamo na oddelení. Jej „zbraňou“ boli vysoké dávky inzulínu

  • K beštiálnym vrahom nepochybne patrí Beverly Allittová, známa pod prezývkou „Anjel smrti“
  • Na prvý pohľad vyzerala ako starostlivá zdravotná sestra, zdanie však neraz klame
beverley
Facebook/Vrazi a jiná monstra společnosti, Unsplash/Kristine Wook
  • K beštiálnym vrahom nepochybne patrí Beverly Allittová, známa pod prezývkou „Anjel smrti“
  • Na prvý pohľad vyzerala ako starostlivá zdravotná sestra, zdanie však neraz klame

Angličanka vraždila svoje obete priamo na oddelení, a to vysokými dávkami inzulínu. Jej prvou obeťou bol len 7-mesačný Liam Taylor, ďalším na rade bol 11-ročný Timothy Hardwick s mozgovou obrnou.

Nevzbudzovala žiadne podozrenie a bez prerušenia pokračovala vo svojej „dôkladnej opatere“ maloletých detí. Jej rukami prešlo 13 nevinných detí, pri ktorých sa pokúsila o vraždu. Na svedomí má však len štyri. Jej vraždiacu sériu ukončili až chýbajúce záznamy o ošetrovaní.

Nedostatok zamestnancov, na scénu prichádza Beverley

Beverley Allittová sa narodila 4. októbra 1968. Ako tínedžerka prejavovala znepokojujúce správanie, ktorým chcela upútať pozornosť. Jej správanie sa zdalo byť typické pre Munchausenov syndróm, uvádza Biography.

Z toho dôvodu už ako 18-ročná opustila školu s biednymi kvalifikáciami. Po štúdiu nasledovalo hľadanie práce, to však nebolo také jednoduché, ako očakávala.

Po tom, čo bola odmietnutá na pozíciu zdravotnej sestry v niekoľkých nemocniciach, jej ponúkli šesťmesačnú zmluvu v nemocnici Grantham & Kesteven v Lincolnshire. Napriek tomu nedostatočnej kvalifikácii bola prijatá v decembri 1990 kvôli vážnemu nedostatku zamestnancov na detskom oddelení.

Vražedná séria trvala 59 dní

Na prvý pohľad Allittová svoju prácu zvládala a rada sa učila novým veciam. No len pár mesiacov po prijatí ukázala svoju odvrátenú stránku vrahyne. Zločiny boli spáchané počas 59 dní od februára do apríla 1991, informujú Lidovky.

Jej prvú obeť priviezli ustarostení rodičia do nemocnice 21. februára 1991. 7-mesačný Liam Taylor bol prijatý na detské oddelenie s infekciou hrudníka. Po niekoľkých hodinách v nemocnici mu ale prekvapivo náhle začal zlyhávať respiračný systém. Aj napriek všetkej snahe lekárov Liam zomrel.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: murderpedia.org, thesun.co.uk, biography.com, lidovky.cz 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie