„Betliar z Aliexpressu“ bol darčekom bratislavského podnikateľa synovi. Dnes je opustený

  • Podnikateľ z Bratislavy dal svojmu synovi netradičný dar
  • Je ním tento zámok v obci Repište
  • Rezidencia je ale do dnešného dňa neobývanou
hrad marcus repište
TASR/Ján Krošlák
  • Podnikateľ z Bratislavy dal svojmu synovi netradičný dar
  • Je ním tento zámok v obci Repište
  • Rezidencia je ale do dnešného dňa neobývanou

Zámok neďaleko obce Repište vyzerá ako historická stavba, no zdanie klame. V skutočnosti ide o približne dekádu starú novostavbu. Ľudia, ktorí prechádzajú okolo, sa často zastavujú na zámoček pozrieť a možno ani netušia, aké tajomstvá ukrýva.

Nie veľmi vydarená replika kaštieľa v Betliari. Takýmto prívlastkom označil stavbu portál ASB. Najmladší slovenský hrad totiž naozaj tak trochu pripomína krásny Betliar – disponuje dokonca aj rozsiahlou záhradou či hradnou kaplnkou. Ako ale hrad Marcus vznikol?

Keď vy vilu, my hrad

Niektorí bohatí ľudia investujú do luxusných dovoleniek, iní do áut, ďalší do umenia a niektorí do nehnuteľností. Istému bratislavskému podnikateľovi, ktorý ale chce ostať v anonymite, sa však klasická mestská vila nepozdávala, a tak sa rozhodol postaviť rovno hrad, ktorý už niekoľko rokov púta pozornosť turistov aj médií. 

Na lúke obklopenej lesmi, neďaleko obce Repište (okres Žiar nad Hronom), tak vyrástla táto zaujímavá, pokojne by sa dalo povedať až bizarná, stavba. Jej názov je Marcus a meno vraj nesie po synovi, ktorému ju bratislavský podnikateľ venoval. Išlo teda o veľkolepý a nepochybne nezvyčajný dar, aký deti od rodičov len tak bežne nedostávajú.

zdroj: TASR/Ján Krošlák

Stavba má len 12 rokov

Napriek tomu, že hrad vyzerá, akoby mal za sebou už niekoľko storočí, portál Dromedár uvádza, že s jeho výstavbou sa začalo len v roku 2009. Stavba má teda aktuálne len 12 rokov. Zaujímavosťou je, že pre zachovanie historickej atmosféry vedie k hradu len obyčajná poľná cesta, na ktorej nájdeš len turistické smerovacie značky. 

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Zdroje: ASB, Dromedár, Plus 7 dní, Nový čas

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá