Betónové coworky vymenili za les. Unikátny home office môže používať ktokoľvek a zadarmo

  • Home office v prírode znie o niečo príjemnejšie
  • V objatí stromov ťa nevyruší spolubývajúci ani rodinný príslušník
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, instagram/greenlahti2021
  • Home office v prírode znie o niečo príjemnejšie
  • V objatí stromov ťa nevyruší spolubývajúci ani rodinný príslušník

Práca formou home office má svoje pozitíva aj negatíva. Jednou z nevýhod je narušenie denného režimu. Do „práce“ či na porady chodíme v pyžame a obedujeme vo večerných hodinách. Zavretí sme medzi štyrmi stenami a žalúzie podaktorí odostrú len sporadicky. Nepoznáme pracovnú dobu a pri počítači často sedíme od rána až do večera.

V spojení s prírodou

S podobným problémom chcú zatočiť open-air kancelárie Viita, ktoré sa nachádzajú v objatí prírody vo Fínsku. Za konceptom stojí kreatívna agentúra TBWA Helsinki a fínska designerská spoločnosť Upwood.

V Lahti, Európskom hlavnom zelenom meste za rok 2021, chcú povzbudiť svojich obyvateľov k užívaniu si pokoja v prírode aj počas práce. Preto v prírodných lokalitách zriadili pracovné stanice, ktoré môže využívať skutočne každý.

„Dizajn pracovných staníc zaručuje pocit súkromia, ale aj spojenie s okolitou prírodou pri práci, “ hovorí Umberto Onza, dizajnér z TBWA Helsinki pre Lbbonline.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Euroopan ympäristöpääkaupunki (@greenlahti2021)

Pozitívna spätná väzba

„Pracovné stanice“ sú jedinečné a dizajnéri uvádzajú, že sa líšia od tradičných kempingových stolov, ktoré možno v prírode bežne nájsť. Malá „kancelária v lese“ ti poskytne stojan na telefón, držiak na pohár aj miesto na notebook. Okrem toho ponúka aj možnosť zavesenia tašky alebo kabelky.

Ako sme uviedli vyššie, tieto open-air kancelárie môže využiť ktokoľvek a navyše sú zadarmo. Stanice by mali byť natreté špeciálnym náterom, ktorý by mal kanceláriu ochrániť pred negatívnymi vplyvmi počasia.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Euroopan ympäristöpääkaupunki (@greenlahti2021)

„Cieľom kampane bolo poukázať na budúcnosť práce na diaľku a meniace sa potreby pracovníkov. Pracoviská Viita nám tiež pripomínajú dôležitosť blízkosti prírody. Pracoviskám sa dostáva veľké množstvo pozitívnej spätnej väzby, nielen od obyvateľov Lahti, ale aj zo sociálnych médií, “ hovorí Tuomas Karvonen, stratég kreatívneho obsahu z TBWA Helsinki pre magazín Kongres.

Zdroje: lbbonline.com, kongres-magazine.eu

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie