Beyond Meat sa spojil so značkou Subway. „Mäsové“ guličky vyrobili exkluzívne pre sieť reštaurácií

  • Jeden veľký sendvič bude vďaka nemu obsahovať 24 gramov proteínov
  • Značku Beyond Meat nájdeš už aj na Slovensku
Wikimedia (Vladis159), Wikimedia BYMTDigital)
Wikimedia (Vladis159), Wikimedia (BYMTDigital)
  • Jeden veľký sendvič bude vďaka nemu obsahovať 24 gramov proteínov
  • Značku Beyond Meat nájdeš už aj na Slovensku

Beyond Meat sa v poslednej dobe stále viac spája s reťazcami rýchleho občerstvenia, ktoré sa snažia vyhovieť rastúcemu dopytu po vegetariánskych a vegánskych alternatívach.

Ako spoločnosť uvádza na svojom webe, najnovšie sa spojila so sieťou reštaurácií Subway. Ponúkať budú rastlinnú verziu tradičných mäsových guliek, ktorú si budú môcť pridať do svojho sendviču zákazníci v 635 prevádzkach v USA a v Kanade.

Sendvič nesie názov Beyond Meatball Marina a mäsová náhrada neobsahuje žiadnu sóju. Stojí na báze proteínu získaného z hrachu, hnedej ryže a fazule. Veľký sendvič tak vďaka nej obsahuje až 24 gramov proteínov. K dispozícii bude verzia pre vegetariánov, ktorá okrem Beyond Meatball obsahuje aj plátkový syr a strúhaný parmezán. Vegáni sa budú môcť rozhodnúť pre alternatívu bez syra.

„Subway obľubuje mnoho ľudí, pretože ponúkame niečo pre každého. Naši návštevníci chcú mať dobrý pocit z toho, čo jedia a zároveň si jedlo vychutnávajú. S naším novým Beyond Meatball Marinara sub im dávame to najlepšie z oboch svetov. A sme špeciálne nadšení z toho, že môžeme uviesť náš debutujúci spoločný výrobok, ktorýnenádjete nikde inde, Beyond Meatball, vyrobený špeciálne pre Subway,“ povedal Len Van Popering generálny riaditeľ pre značku a inovácie Subway.

Beyond Meat spolupracuje tiež s kanadským fast foodom A&W, s americkou značkou Blaze Pizza, Carl’s Jr., Del Taco a mnohými ďalšími prevádzkami.

Pravdepodobne ide aj o pokus odpovedať na rastúcu konkurenciu Impossible Foods, ktorý taktiež vyrábajú bezmäsité alternatívy a už stihli rozbehnúť spoločné projekty s Burger King, Hard Rock Cafe aj nemeckými pobočkami Mc Donald’s. Viac o spolupráci Burger King a Impossible Foods.

Viac čítaj TU>>Burger King predstavil bezmäsitú alternatívu svojej burgrovej ikony

Americký výrobca Beyond Meat sa už pomaly dostáva aj k nám na Slovensko. Svoj vlastný Beyond Meat Burger si môžeš spraviť vďaka obchodnej sieti Yeme. Tá produkt ponúka za 9,99 eur. Nájdeš ho aj v predajniach Metro a najnovšie tiež v  mnohých bratislavských gastro prevádzkach. Vychutnaj si ho môžeš vo Vegan Kiosku, Urban House, Re:fresh Restaurant, v Pivovare Zámčan či v Mondieu.

Čítaj viac TU>>Slováci si obľúbili vegánsky burger, ktorý chutí ako mäso. V týchto prevádzkach si na ňom pochutnáš

Zdroj: Beyond Meat, UproXX

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK