Bez testu si tento rok zrejme nezalyžuješ. Najdrahší skipas ťa vyjde aj 400 eur, už sú v predaji

  • Prevádzkovatelia lanoviek už spustili predaj skipasov na zimnú sezónu
  • Prichystali aj nové opatrenia proti korone a sú ochotní testovať
lyzovaska, zima, sneh, jasna
Facebook/Jasná
  • Prevádzkovatelia lanoviek už spustili predaj skipasov na zimnú sezónu
  • Prichystali aj nové opatrenia proti korone a sú ochotní testovať

Časy sú neisté – obzvlášť pre firmy pôsobiace v cestovnom ruchu. Niektorí už tento rok odpísali, uzavreli a najradšej by naň čo najskôr zabudli.

Celkom iné zmýšľanie však majú tatranskí lanovkári. Dlhšie sa chystajú na zimnú sezónu – konkrétne prípravy nám predstavili už na prelome septembra/októbra. Veria, že lyžovať sa na svahoch začne začiatkom decembra. V stredu už dokonca spustili aj predaj skipasov.

Horské strediská Jasná (Nízke Tatry) a Vysoké Tatry odštartovali v stredu, 18. novembra, predpredaj jedno- a viacdňových skipasov na zimnú sezónu 2020/2021. Okrem toho majú lyžiari ešte možnosť zakúpiť si aj celosezónny skipas Šikovná sezónka,“ oznámil v tlačovej správe Tatry mountain resorts (TMR) najväčší prevádzkovateľ horských stredísk a hotelov v Tatrách.

Pripravení testovať i stornovať

Na Hrebienku sme sa rozhodli vyskúšať technologickú novinku v podobe špeciálnych antibakteriálnych fólií, ktoré sme inštalovali na dotykové plochy v pozemnej lanovke, pokladniach, reštaurácii i obchodoch,“ informuje Startitup o zavedených bezpečnostných prvkoch spoločnosť TMR.

Keď premiér Igor Matovič minulý týždeň oznámil návrh, že štát by umožnil jednotlivým prevádzkam otvoriť, ak sa budú spolupodieľať na celoplošnom testovaní, tatranskí lanovkári boli medzi prvými, ktorí potvrdili, že sú ochotní k tomu pristúpiť. „Sme pripravení zapojiť sa do bezplatného antigénového testovania,“ oznámil behom pár hodín po premiérovom vyjadrení riaditeľ lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách, Dušan Slavkovský.

zdroj: TMR

Súhlasne sa k nemu hneď pripojil aj jeho kolega z druhej strany Liptova, z Nízkych Tatier: „V  súčinnosti so štátom, samosprávami, oblastnými organizáciami cestovného ruchu, ako aj ďalšími subjektmi cestovného ruchu ako sú hotely a iné služby, by sme takto vedeli vytvoriť systém pre bezpečnú lyžiarsku dovolenku. Dosiahli by sme tým stav, že v  turistických regiónoch sa budú pohybovať negatívne otestovaní ľudia,” reagoval riaditeľ lyžiarskeho strediska Jasná, Igor Mráz.

TMR si ale uvedomuje, že situácia s koronou sa môže rýchlo zvrtnúť, a jednoducho zhoršiť zo dňa na deň. Preto sa tento rok uvoľnili podmienky storna skipasov – do 23. decembra sa dajú stornovať bez poplatkov, po tomto termíne bude pri stornovaní skipasov deň pred nástupom na lyžovačku zaúčtovaný symbolický poplatok 1 euro. Možné bude, samozrejme, aj zmeniť termín zakúpenej lyžovačky.

Na svahu už 4. decembra

Lanovkári veria v prvú lyžovačku za priaznivých podmienok už 4. decembra, a to na Štrbskom Plese a v stredisku Jasná. Následne by sa mali postupne otvárať sezóny aj na ďalších svahoch, aj na tých v zahraničí, ktoré takisto patria pod TMR z finančnej skupiny J&T.

Šikovná sezónka PREMIUM ponúka 183 km zjazdoviek v 8 strediskách v 4 krajinách. Premium platí celú sezónu v strediskách Jasná (SK), Tatranská Lomnica (SK), Štrbské Pleso (SK), Starý Smokovec (SK), Szczyrk (PL), Špindlerův Mlýn (CZ), Mölltaler Gletscher (AT) a Ankogel (AT),“ znie jedna z ponúk TMR za vyše 400 €.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK