Bezhotovostná platba či zero waste. Tieto zmeny ťa čakajú na bratislavských vianočných trhoch

  • Tento rok prišlo hlavné mesto hneď s niekoľkými zmenami, ktoré sa týkajú vianočných trhov
  • Mnohé z nich potešia nielen ich návštevníkov, ale aj samotných stánkárov
TASR, unsplash.com
  • Tento rok prišlo hlavné mesto hneď s niekoľkými zmenami, ktoré sa týkajú vianočných trhov
  • Mnohé z nich potešia nielen ich návštevníkov, ale aj samotných stánkárov

Nové usporiadanie stánkov

Jednou z prvých zmien, ktoré mesto tento rok urobilo v rámci Vianočných trhov 2019, je nové stánkové usporiadanie. Stánky s jedlom a občerstvením nájdeš na Hlavnom námestí. Celkovo bude k dispozícii 76 stánkov, z toho 1 veľká pergola s tradičnými vianočnými pochúťkami a 1 veľká pergola s vianočnými nápojmi.

Na priamu konzumáciu bude slúžiť 5 stánkov s jedlom, 9 stánkov s jedlom a grilom, 11 stánkov s nápojmi a balené potraviny budú dotupné v 15 stánkoch. Darčeky a rôzne remeselné výrobky budú na návštevníkov čakať v 24 stánkoch. V 10 stánkoch sa počas Vianočného Hlavného trhu prestrieda 22 neziskových organizácií, ktoré budú prezentovať svoju charitatívnu činnosť.

zdroj: Ilustračný obrázok (TASR)

Bezhotovostná platba

Absolútnou novinkou tohto roka bude možnosť platby platobnou kartou. Tá bude realizovateľná vo všetkých stánkoch. Už sa tak viac nebudeš musieť zaoberať tým, kde je najbližší bankomat a bez hotovosti sa, pochopiteľne, zvýši aj bezpečnosť pre návštevníkov. Peňaženky bez papierových bankoviek budú určite menším lákadlom pre prípadných vreckárov.

Tohtoročné trhy budú bezodpadu

Stánkari budú používať výlučne vratné poháre a kompostovateľné riady, ktoré sú vyrobené z prírodných materiálov ako napríklad kukuričný škrob či cukrová trstina. Vianočné nápoje sa budú podávať vo vratných/zálohovaných pohároch, ktoré si budú môcť návštevníci zakúpiť v stánkoch za finančnú zálohu. Keď sa rozhodneš, že si vianočnú šálku či pohárik nechať nechceš, stačí, keď ich opäť vrátiš do stánku a predajca ti dá späť tvoje peniaze. 

zdroj: Ilustračný obrázok (TASR)

Pódium na Františkánskom námestí 

Za dlhé roky si Bratislavčania už zvykli, že sprievodný program vianočných trhov prebieha priamo na Hlavnom námestí, tentokrát to však bude inak. Kultúrne vystúpenia na dokreslenie atmosféry si budeš môcť vychutnať na vedľajšom Františkánskom námestí. V rámci otvorenia tu dnes 22. novembra vystúpia Funny Fellows, program bude moderovať Ludwig Bagin.

Vianoce v Bratislave s novou vizuálnou identitou

Aby sa stali vianočné trhy skutočne moderným a atraktívnym podujatím, hlavné mesto sa rozhodlo zapracovať aj na jeho vizuálnej podobe. Nové grafické práce sú svieže, minimalistické a spájajú tradičné farby a motívy Vianoc, s tými charakteristickými pre Bratislavu.

Gepostet von Bratislava – hlavné mesto SR am Dienstag, 12. November 2019

Aj stánkari reagujú na nové zmeny z dielne mesta pozitívne, „Je fajn, že sa udiali. Som rád, že tento rok budú trhy prebiehať v duchu zero waste. Bratislava tiež najala viac ľudí na čistenie a zvýšili aj komfort nás, stánkárov, máme napríklad lepšie elektrické pripojenie.  Teší ma tiež, že stúpla kvalita jedla aj nápojov,“ vyjadril sa jeden z majiteľov stánkov. Zároveň však pripomína, že Vianočné trhy ešte ani poriadne nezačali a na to, akú efektivitu tieto nové opatrenia budú mať, si ešte musíme počkať.

Zdroj: Bratislava.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech