Bicykle vyrábajú z kávových kapsúl. Zákazníkov chcú motivovať k ich recyklácii

  • Spolupráca vznikla medzi spoločnosťami Nespresso a švédskou firmou Vélosophy
Vélosophy_presskit
Velosophy Presskit
  • Spolupráca vznikla medzi spoločnosťami Nespresso a švédskou firmou Vélosophy

Upozornil na to server CNN.com a obe spoločnosti o prebiehajúcej spolupráci informovali na svojich weboch – Vélosophy a Nespresso.

K mnohým eko aktivitám a pokusom o udržateľnosť sa pridala ďalšia nadnárodná spoločnosť. Spoločnosť Nespresso, ktorá patrí pod Nestlé, sa zaoberá výrobovou kávových kapsúl a k nim určených kávovarov. Hoci sú alumíniové kávové kapsule obľúbené, ich záťaž životného prostredia je veľká. Tieto kávové kapsule uľahčujú konzumentom každodennú prípravu kávy a ich použitie neustále narastá. Ich recyklácia nie je možná, pretože jednotlivé časti sú príliš mále a ťažko sa oddeľujú.

Tento fakt robí vrásky na čele aj samotnému vynálezcovi Johnovi Sylvanovi. Ten pre stránku TheAtlantic.com povedal: „Urobiť prekvapkávanú kávu rozhodne nie je ťažké. Nezáleží na tom, čo hovoria o recyklácii kávových kapsúl – tieto veci nikdy nebude možné recyklovať. Občas sa cítim zle, že som ich vynašiel.“

Projekt recyklácie hliníka

Aj preto sa spoločnosť Nespresso rozhodla tieto kapsule recyklovať svojpomocne a spojila sa so švédskym výrobcom bicyklov Vélosophy v rámci projetktu Re: cycle. Projekt je vyústením ekologických cieľov spoločnosti Nespresso.

„Stali sme sa fanúšikmi spoločnosti Nespresso. Obdivujeme ich úsilie o udržateľnosť a milujeme ich snahy o recykláciu. V rámci spolupráce RE: CYCLE sme sa spojili, aby sme ukázali, že recyklácia môže byť nadštandardná a udržateľnosť môže byť štýlová. Tento luxus dnes môže zahŕňať vytváranie vecí, ktoré pozitívne vplyvňujú svet,“ uviedla spoločnosť Vélosophy na svojom webe.

Bicykel Re: cycle je modelom limitovanej edície a jeho prevedenie presne kopíruje Nespresso Arpeggio. Cieľom spolupráce je motivovať zákazníkov k separovaniu alumíniových kapsúl.

Cirkulovaná ekonomika v praxi

„Prostredníctvom našej spolupráce so spoločnosťou Vélosophy ilustrujeme milovníkom kávy potenciál recyklácie ich hliníkových kapsúl Nespresso. Použitím recyklovaných kapsúl na výrobu krásnych bicyklov spája Vélosophy udržateľnosť a štýl, aby vytvorila skutočne zmysluplný zážitok, čím oživí význam recyklácie,“ uviedol generálny riaditeľ Nespresso Jean-Marc Duvoisin.

Viac čítaj TU>>Tomáš a Lucia dokazujú, že aj drevo sa dá upcyklovať. Značka Hand wood ponúka úžasné veci

Bicykel je fialový, rovnako ako kávová kapsula „Arpeggio“, zvonček má v tvare podložky a kôš má podobu držiaka na poháre. Re:cycle kombinuje klasický tvar bicykla a je vyrobený v kontexte ekologickej zodpovednosti a udžateľnosti.

Na jeden bicykel spoločnosť spotrebuje 300 alumíniových kapsúl. Limitované séria k dnešnému dňu zahŕňa 1000 bicyklov a ich cena je 1290 za kus.

Zdroje: CNN, Vélosophy, Nespresso, TheAtlantic

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech