Bicyklom na maturitu 115 kilometrov, video mladého študenta zabáva Slovensko

  • To, či zmaturoval, Jaro síce ešte nevie, no na cestu na skúšky určite nezabudne
  • Rozhodol sa totiž, že z Popradu do Košíc pôjde na bicykli a to 5 hodín pred začiatkom testu
  • Na bicykli prešiel viac ako 115 kilometrov
  • To, či zmaturoval, Jaro síce ešte nevie, no na cestu na skúšky určite nezabudne
  • Rozhodol sa totiž, že z Popradu do Košíc pôjde na bicykli a to 5 hodín pred začiatkom testu
  • Na bicykli prešiel viac ako 115 kilometrov

Mladý študent Súkromnej umeleckej strednej školy filmovej v Košiciach sa predstavil vo videu, kde mapuje svoju cestu na svoje tohtoročné písomné maturity. Nieje to však žiadna cesta autobusom či sledovanie dopravnej situácie v aute, Jaro šliapal z Popradu až do Košíc do pedálov. Išiel totiž na bicykli.

Ako to, že ho tento šialený nápad (v ešte stále nie veľmi príjemnom marcovom počasí) vôbec napadol, sme sa spýtali samotného aktéra. Jaro pre Startitup povedal: „Nápad to bol spontánny. Tí, čo ma poznajú vedia, že som schopný všetkého, a to som im chcel aj dokázať (úsmev). Hlavne keď niektorí spolužiaci stresujú z maturity a učia sa do poslednej sekundy. Chcel som tým taktiež ukázať že maturita je vlastne obyčajný test,“ hovorí. 

Ako nám prezradil, o tejto výprave tušilo len pár ľudí, medzi ktorých rodičia nepatrili. Pozreli si až výsledné video a hoci podľa Jarových slov boli spočiatku trošku v šoku, nakoniec sa na tom zabavili.

No a ak sa ti meno mladého nádejného nového vlogera na slovenskej scéne zdá povedomé, tak je to pravdepodobne vďaka jeho staršej práci. V jednej zo svojich školských prác divákom priblížil krásu slovenskej jesennej prírody. Dostalo sa do médií, na YouTube má viac ako 70 000 videní a samé pozitívne komentáre. Chceli sme teda vedieť, ako mladý študent filmárčiny vo svojom odbore postupuje a čo môžeme od neho čakať najbližšie.

„Či som sa niekam posunul neviem posúdiť. Tvorbu videí som odsunul na druhú koľaj, ale práve teraz, keď sa končí stredná škola sa k tomu chcem vrátiť. Po škole by som chcel cestovať (samozrejme spontánne a bláznivo, bez plánov dopredu, len tak sa zobrať a stopovať alebo putovať, kde má nohy zavedú a popri tom to zaznamenávať do videa). Vysokú školu nateraz neplánujem, potrebujem sa vybehať a zažiť niečo nové, zatiaľ nepoznané.Takže áno, šialené nápady budú určite pokračovať ! Oni tu už vlastne boli celý čas, len som ich nezaznamenával, čo je trošku škoda, spomienky na to tak zostali len v hlave,“ hovorí. 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech