Bielorusko je hore nohami, jeden človek pri protestoch zomrel. Prezidentské voľby boli podľa demonštrantov zmanipulované

  • Polícia pri demonštráciách zadržala vyše 200 ľudí; jeden zomrel
  • Najmenej 110 ľudí bolo zadržaných v metropole Minsk
lukašenko bielorusko
TASR/AP/Sergei Grits
  • Polícia pri demonštráciách zadržala vyše 200 ľudí; jeden zomrel
  • Najmenej 110 ľudí bolo zadržaných v metropole Minsk

Najmenej 213 ľudí zadržala bieloruská polícia pri policajnom zásahu proti demonštrantom, ktorí tvrdia, že nedeľné prezidentské voľby, ktoré opäť vyhral Alexandr Lukašenko, boli zmanipulované. Pri celonárodných protestoch zomrel jeden človek a desiatky ďalších utrpeli zranenia, uviedla ľudskoprávna organizácia Viasna, na ktorú sa odvolala agentúra AFP.

Najmenej 110 ľudí bolo zadržaných v metropole Minsk, z toho 40 blízko volebných miestností a 70 na protestoch podporujúcich opozíciu. Ostatných polícia zadržala v iných mestách, kde sa demonštrácie taktiež uskutočnili.

Ušetríš aj stovky eur ročne, stačí nemíňať peniaze na veci, ktoré sú za pár centov alebo zadarmo

Bieloruská polícia na rozptýlenie demonštrantov, ktorí spochybňovali výsledky nedeľňajších volieb, použila omračujúce granáty, gumené projektily a slzotvorný plyn.

Podľa Viasny utrpel jeden mladý demonštrant ťažké poranenie hlavy, keď ho zrazilo policajné vozidlo. Lekári ho už nedokázali zachrániť.

Dlhoročný bieloruský prezident Alexandr Lukašenko zvíťazil v nedeľňajších prezidentských voľbách so ziskom 80,2 percenta hlasov. Zabezpečil si tak už šiesty mandát vo funkcii hlavy štátu.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech