Bill Gates: Ak máš tieto vlastnosti, budeš úspešný na pracovnom trhu budúcnosti

  • 66-ročný miliardár a filantrop Bill Gates je posadnutý budúcnosťou
  • Aj keď by už do konca života nemusel pohnúť ani prstom a stačilo by mu míňať majetok vo výške 134 miliárd dolárov, nerobí tak
  • Neustále sa vzdeláva v oblasti inovácií, financuje projekty na rozvoj komunít a vyzýva ľudí na boj proti klimatickým zmenám
bill
gatesnotes.com
  • 66-ročný miliardár a filantrop Bill Gates je posadnutý budúcnosťou
  • Aj keď by už do konca života nemusel pohnúť ani prstom a stačilo by mu míňať majetok vo výške 134 miliárd dolárov, nerobí tak
  • Neustále sa vzdeláva v oblasti inovácií, financuje projekty na rozvoj komunít a vyzýva ľudí na boj proti klimatickým zmenám

Zakladateľ Microsoftu za svoj život nazbieral obrovské množstvo vedomostí, na základe ktorých dospel k záveru, o akých ľudí bude v budúcnosti na pracovnom trhu masívny záujem. Gates je presvedčený, že najväčšiu šancu zaujať budú mať ľudia disponujúcimi znalosťami z troch hlavných oblastí: „Pokiaľ máte radi vedu, inžinierstvo a ekonómiu, vyberte si z toho toľko, koľko máte chuť,“ povedal Gates pre LinkedIn.

Tieto tri oblasti označil za hlavných činiteľov zmeny vo všetkých inštitúciách. Podľa Gatesa nemusíš byť vyslovene expertom na programovanie alebo ovládať periodickú tabuľku. Podľa jeho slov je kľúčová a nesmierne užitočná najmä schopnosť myslieť tak, ako to robia títo odborníci.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Bill Gates (@thisisbillgates)

Bill Gates zároveň poukazuje na niekoľko aspektov, ktoré môžu výrazným spôsobom ovplyvniť to, či vo svojom živote dosiahneš vytúžený úspech:

Vizualizuj si výhru

Nech robí Bill Gates čokoľvek, sústreďuje sa na pozitívny, a teda požadovaný výsledok. Každý, kto s Gatesom rokoval, si všimol jeho mimoriadnu tvrdosť v spôsobe uzatvárania obchodov ako aj počas transakcií. Nie bezdôvodne ho ľudia považujú za experta na elimináciu súperov.

Boj sa neúspechu, no v rozumnej miere

Takéto nastavenie ti pomôže byť efektívnejší a sústredenejší. Je však nevyhnutné udržiavať rovnováhu medzi strachom a zdravým rozumom. Enormný strach ťa môže podnietiť k tomu, aby si prestal na svojej vízii pracovať a všetko vzdal. Podľa Gatesa je užitočné brať životné neúspechy a výzvy s rozvahou, pretože sú súčasťou nášho života a niekedy sú našimi najlepšími učiteľmi.

Študuj svojich konkurentov

Medzi jeden z každodenných rituálov Billa Gatesa vždy patrilo aj pozorovanie jeho súperov v biznise. Je podľa neho veľmi dôležité neignorovať úspech svojej konkurencie.

Buď rozhodný

Dobrý manažér musí prijímať zlé správy pokojne a s odvahou. Každopádne, nikdy nie je dôvod na paniku. Buď v pohode, nestrácaj rozvahu a vyriešiš akýkoľvek problém. Nikto nehovorí, že to bude ľahké, ale tak či onak, panika a strata kontroly tento proces určite neuľahčia.

Začni dnes, práve teraz

Ak chceš niečo dokázať, nečakaj na Nový rok, nový mesiac, kým skončí pandémia či na konkrétny deň. Ak sa ti tvoja práca vyslovene nepáči, ihneď ju zmeň. Ak chceš konečne rozbehnúť vlastné podnikanie, nečakaj, sadni si a zostav svoj podnikateľský plán. Tvoj život je príliš krátky na to, aby si strácal čas vecami, ktoré ťa nezaujímajú a nenapĺňajú.

Neočakávaj vďačnosť a ocenenie

Gates sa počas svojej podnikateľskej kariéry naučil dôležitú lekciu: človek nemôže byť slávnym a úspešným bez toho, aby nemal aj nepriateľov.

Nevenuj pozornosť svojmu úspechu

Môže to znieť paradoxne, ale Bill Gates si je istý, že úspech klame a je nestály. Len čo sa ti podarí dosiahnuť, to čo si si stanovil, nezdržuj sa ospevovaním samého seba a radšej si stanov nové ciele.

Nedrž sa hlavného prúdu

Dav nemusí ísť za každú cenu tým správnym smerom, ktorý je vhodný aj pre teba. Je preto vždy dobré sa zamyslieť a zvoliť si cestu, ktorá bude najviac vyhovovať tebe a tvojim predstavám a potrebám.

Zdroje: LinkedIn, gatesnotes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK