Bill Gates prišiel s fascinujúcou a desivou predpoveďou: Bude to obrovská zmena

  • Spoluzakladateľ Microsoftu považuje chatbota ChatGPT za prelomový krok
  • Pokrok vo vývoji AI napreduje neuveriteľnou rýchlosťou
gatescover2
TASR/Evan Agostini/Invision/AP, Unsplash/Levart_Photographer
  • Spoluzakladateľ Microsoftu považuje chatbota ChatGPT za prelomový krok
  • Pokrok vo vývoji AI napreduje neuveriteľnou rýchlosťou

Slovné spojenie umelá inteligencia sa za posledné obdobie začalo skloňovať čoraz viac, pričom to priznáva aj samotný spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft, Bill Gates. Ten tvrdí, že model GPT AI spoločnosti OpenAI je najväčším prelomovým vývojom v oblasti technológií od roku 1980. V tom roku sa totiž Gates prvýkrát stretol so súčasným grafickým používateľským rozhraním (GUI).

Americký miliardár vo svojom najnovšom 7-stranovom blogu pochválil chatbota ChatGPT a priznal, že ho prinútil premýšľať o tom, ako by umelá inteligencia mohla v nasledujúcich piatich až desiatich rokoch úplne zmeniť svet, upozorňujú na to noviny Hindustan Times.

Bill Gates sa zaslúžil o prevzatie už spomínanej technológie „GUI“ a neskôr založil na nej systém Windows a firmu Microsoft, ktorý je dnes jednou z najväčších technologických firiem na svete. Spoluzakladateľ teraz vidí paralely s modelmi GPT OpenAI, ktoré dokážu písať text podobný ľudskému výstupu.

Neustály pokrok 

Vo svojom blogu ďalej uviedol, že sa s tímom, ktorí stojí za chatbotom OpenAI, stretával už od roku 2016, pričom už vtedy bol ich pokrokom ohromený.

V polovici minulého roka im dal podľa svojich slov výzvu vycvičiť umelú inteligenciu tak, aby zvládla odpovedať na biologické otázky pre pokročilých.

„Vybral som si AP Bio, pretože test je viac než len jednoduchým opakovaním vedeckých faktov – vyžaduje od vás kritické myslenie o biológii,“ uviedol Gates.

Bol presvedčený, že ak sa im to podarí, dokážu urobiť skutočný prelom v odbore. „Myslel som si, že táto úloha ich zamestná na dva alebo tri roky. Dokončili ju len za niekoľko mesiacov,“ dodal.

Neuveriteľne rýchly pokrok

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Gates Notes, CNBC, Hindustan Times, Redakcia

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá