Bistro otvárali v temných časoch. Swing bistro lounge ukojí tvoje chuťové poháriky

  • Dve štyridsiatničky sa rozhodli nechať ich dlhoročné zamestnania
  • Vstúpili do vlastného projektu Swing bistro lounge bar, ktorý nájdeš na Tupého 32
bistro s hojdačkou
REPROFOTO: Swing bistro lounge bar, Tupého 32, BA, rezidencia Bella Vita
  • Dve štyridsiatničky sa rozhodli nechať ich dlhoročné zamestnania
  • Vstúpili do vlastného projektu Swing bistro lounge bar, ktorý nájdeš na Tupého 32

Cesta za rozbehnutím vlastného biznisu vie byť poriadne vrtkavá. Svoje o tom vie aj Martina s Natáliou, ktoré otvorili gastroprevádzku v tom najhoršom možnom období pre všetkých podnikateľov. Ani nepriazeň osudu ich však nezlomila a dnes ti predstavíme ich projekt Swing bistro lounge bar. 

Jedna má gastro v krvi, no pri myšlienke rozbehnutia niečoho vlastného váhala. Druhá bola bez skúseností v odbore, avšak mala viac odhodlania, a tak sa po úspešných kariérach v segmente marketingu rozhodli potešiť milovníkov dobrého jedla a otvorili podnik, ktorý si ľudia okamžite obľúbili.

„S Natáliou sme sa jedného dňa stretli náhodne na káve a prišla s myšlienkou, že my dve by sme si mali otvoriť malú kaviarničku. Ja som skôr tá opatrná, váhavá, keďže pochádzam z rodiny, ktorá 30 rokov podniká v gastre, takže som si od prvej chvíle bola vedomá, do čoho pôjdem, ak pôjdem,“ objasnila nám Martina ich spoločné podnikateľské začiatky.

Z vyhorenia biznis

Prvotným impulzom na založenie bistra bolo v prípade Martiny vyhorenie, ktoré spôsobilo jej vyše 20-ročné pôsobenie v oblasti reklamy a marketingu. „Keď som mala 25, bol to dream job. Z reklamnej agentúry som prešla na stranu klienta a posledných približne 5 rokov som pôsobila v beauty biznise pre estetické kliniky a tam prišlo vyhorenie.“

Teraz všetok svoj čas venuje novému bistru na Tupého ulici 32 v rezidencii Bella Vita. Martina hovorí, že pre zákazníkov v tejto lokalite ide v istom smere o unikát – v pomerne malom priestore nájdeš všetko.

„Pre nás osobne je unikátny v tom, že sme začínali v holopriestore, číže v začiatkoch som bola stavbyvedúca a končilo to interiérovým dizajnom. Samy sme si vyberali a navrhovali interiér, samy sme si vyrobili machovú stenu, prišli sme s nápadom hojdačiek, preto sme zvolili názov Take a Swing.“ 

Celá prerábka a zariadenie stáli podnikateľky približne 60 000 eur. Všetky peniaze pritom čerpali len z vlastných zdrojov. Zadlžené nie sme, ale úspory sú fuč,“ vyjadrila sa Martina krátko po otvorení prevádzky.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá