Bistro.sk získal veľkého konkurenta. Na Slovensko prichádza donáška jedla Wolt

  • Wolt sľubuje donášku do 30 minút a zelený ekologický charakter
  • Spoločnosť stále hľadá kuriérov a chce konkurovať najväčším hráčom na trhu
Wolt/Unsplash
  • Wolt sľubuje donášku do 30 minút a zelený ekologický charakter
  • Spoločnosť stále hľadá kuriérov a chce konkurovať najväčším hráčom na trhu

Na Slovensko prichádza fínsky startup Wolt, ktorý chce konkurovať najväčšej slovenskej donáškovej službe Bistro.sk. Novinky v oblasti kuriérskych služieb spoločnosť prinesla do Bratislavy dnes, 19. septembra 2019.

Wolt sľubuje donášku do 30 minút

Hlavný dôvod vstupu na slovenský trh upresnil generálny manažér spoločnosti Jan Foret. „Slovensko, a konkrétne Bratislava, bola pre Wolt ďalším logickým krokom – kvôli progresívnym a ctižiadostivým ľuďom, ale tiež neskutočne rôznorodej food scéne, ktorá za posledných pár rokov raketovo vzrástla,“ tvrdí Foret.

zdroj: Wolt

Na začiatku bude možné objednať si jedlo z Woltu do mnohých mestských častí – Staré Mesto, Karlova Ves, časti Nového Mesta, Petržalky a Ružinova, ale tiež napríklad na Kolibu alebo Kramáre. Doba donášky jedla by nemala presiahnuť 30 minút.

„V mnohých mestách (aj tých s komplikovanejšou infraštruktúrou a neskutočnými zápchami) sme si overili, že priemer do 30 minút zvládame. Je to vždy výsledkom dobre naplánovaného počtu tvrdo pracujúcich kuriérov a skvelého produktu v pozadí. V oboch sférach si na 100 % veríme,“ uviedol pre Startitup marketingový riaditeľ spoločnosti Wolt David Krátký.

Kuriéri Woltu jazdia na bicykloch, skútroch, aj autách – v akom pomere, to sa mení v závislosti od ročného obdobia. V lete je najviac cyklistov, čím chce Wolt podporovať ekologickú stránku.

zdroj: Wolt

„Sme nadšení, veľa ľudí prejavilo záujem stať sa naším partnerským kuriérom, stále ale hľadáme ďalších. Hlavnými výhodami je náš priateľský až rodinný prístup a možnosť zaujímavého privyrobenia si,“ hovorí Foret.

Bistro.sk v konkurencii problém nevidí

Ringier Axel Springer prevádzkuje na Slovensku službu Bistro.sk. V konkurencii problém nevidí.

„Aj v minulosti tu pôsobilo viacero konkurentov. Bistro.sk využívajú pravidelne tisíce zákazníkov po celom Slovensku. Naša mobilná aplikácia Bistro.sk má viac ako 13-tisíc hodnotení s priemernou spokojnosťou 4,8 z 5 (App Store). A spokojní zákazníci, sú aj verní zákazníci,“ uviedol pre Startitup hovorca Ringieru Peter Porubský.

Bistro.sk neplánuje ani žiadne nové marketingové kampane v reakcii na príchod Woltu. „Sústreďujeme sa skôr na spokojnosť zákazníkov a prinášame im nové služby. Rozširujeme ponuku reštaurácií, k čomu prispieva aj služba Bistro Kuriér. V súčasnosti si môžu zákazníci vybrať jedlo z už viac ako 1000 reštaurácií, po celom Slovensku. Vďaka tomu si cez Bistro.sk objednáte jedlo takmer v každom väčšom meste,“ doplnil Porubský.

Na priemerný čas donášok sme sa pýtali aj Bistro.sk, spoločnosť svoje donášky jedál nekomentovala.

Wolt hľadá prvých kuriérov, sľubuje zaujímavé odmeny

Vo svojej komunikácii kladie Wolt dôraz aj na pozitívny ekonomický dopad, ako hovoria na webovej stránke: „Doručiť sushi až k vašim dverám je viac, než len o vašom pohodlí. Keď si objednáte cez Wolt, pomáhate tisíckam tvrdo pracujúcich majiteľov reštaurácií a kuriérom zarobiť si na živobytie.“ 

Firma bude pôsobiť zatiaľ len v Bratislave, ale v budúcnosti by sa chceli rozrásť. „Primárne sa zatiaľ sústredíme sa zaistenie skvelého rozvozu v Bratislave, kde cítime kombináciu silného portfólia reštaurácií, kuriérov a vysokého počtu potenciálnych zákazníkov. Na týchto faktoroch potom vždy záleží aj v ďalších mestách. Radi by sme sa rozrástli, ale konkrétne plány zatiaľ nemáme,“ doplnil pre Startitup D. Krátký.

Wolt už začal na Slovensku hľadať aj prvých kuriérov. Podľa portálu Profesia.sk sľubuje odmenu 1500-2000 eur v hrubom.

Základná zložka je hodinová garancia 7-8 EUR. Zároveň kuriér zarába 3-4 eurá za každú doručenú objednávku. Piatok až nedeľa môže dosiahnuť víkendový bonus až 120 eur.

Čo je Wolt?

Wolt je fínska spoločnosť založená v roku 2014, ktorá úspešne pôsobí už vo viac ako 19 krajinách, 60 mestách a má už viac ako 2 500 000 registrovaných používateľov. Využíva moderné používateľské prostredie a kladie dôraz na kvalitu ponúkaných služieb.

Zdroj: Profesia.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech