Bizarný, ale grandiózny odchod zo sveta. Táto spoločnosť ti vyrobí ružovú rakvu s glitrami

  • Nie, nejde o žiaden čierny humor
  • Táto spoločnosť reálne existuje
  • Navyše, záujem o jej rakvy je enormný
Kelloggovci-4
Instagram/The Glitter Coffin Company | Facebook/The Glitter Coffin Company
  • Nie, nejde o žiaden čierny humor
  • Táto spoločnosť reálne existuje
  • Navyše, záujem o jej rakvy je enormný

Po prečítaní tohto článku si možno povieš, že teraz si už videl naozaj všetko. Na biznis tejto britskej spoločnosti sa dá pozrieť dvomi rôznymi optikami. Ich kontroverzný biznis plán v podstate ľudí rozdeľuje na dve skupiny.

Jedna v ňom vidí odvážne vyplnenie diery na trhu, pretože, povedzme si úprimne, aj tento produkt má svoju cieľovku. Zatiaľ čo tá druhá by hovorila o znevažovaní smrti a o nedôstojnosti. Je len na tebe, do ktorej z týchto skupín sa zaradíš ty. 

Fancy rakva s trblietkami

Spoločnosť, o ktorej hovoríme, sa nazýva The Glitter Coffin Company a sídli v anglickom Plymouthe. Prvé zmienky o spoločnosti na internete sú z roku 2018, odkedy jej popularita neustále rastie. 

Napriek tomu, akou vážnou témou smrť je, úprimne si povedzme, že v tom prípade musí ísť časť vážnosti preč. Za zmienku stoja už len niektoré titulky svetových médií.

Tak napríklad, New York Post napísal o tejto spoločnosti článok s titulkom „Spoločnosť s glitrovými truhlami ti chce dopriať disco smrť”. Nezaostávali však ani Mirror s „Vďaka glitrovej rakve bude váš pohreb taký extra ako vy” či Simple Most so „Táto spoločnosť predáva glitrové rakvy pre ľudí, ktorí z tohto sveta nechcú odísť nenápadne”.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa The Glitter Coffin Company®️ (@theglittercoffincompany)

To, že titulky pobavia, je jedna vec, faktom je však, že sú dôkazom toho, že The Glitter Coffin Company zaujala doslova celý svet, a to sa v dnešnej dobe podarí len máloktorému produktu. 

O ich úspechu svedčia aj ich sociálne siete. Na Instagrame síce majú len skromných 6-tisíc sledovateľov, na Facebooku je to však už 76-tisíc. Jednoznačne ale vedie TikTok, kde má spoločnosť viac ako 160-tisíc followerov a viaceré z ich videí dosiahli milióny videní.

Úspešní podnikatelia a startupisti, na ktorých môžu byť Slováci hrdí

Pri TikToku sa ale ešte pristavme, pretože ide o skutočný bizár, ktorý nepochopíš, kým si videá nepozrieš. Glitrové rakvy rôznych farieb sú tu prezentované veľmi zaujímavým spôsobom, kde tvoria hudobný podmaz bangre od Doja Cat či od Nicki Minaj. 

V každom prípade tu nájdeš celú ponuku bling-bling rakiev a je len na tebe, či si vyberieš Barbie ružovú, nebíčkovo modrú alebo dúhovú. 

Ich rakvy majú byť „oslavou života”

Žarty bokom, aj keď samotný produkt môže vyzerať na prvý pohľad bizarne, posolstvo spoločnosti je naozaj hlbšie. Ako totiž informujú aj na svojom oficiálnom webe, ich rakvy majú byť oslavou života, ktorý sa práve končí.

Ich sortiment je však oveľa širší – okrem glitrových rakiev majú v ponuke napríklad aj urny na popol, malé truhly pre domáce zvieratká, rámiky na fotky či sviečky. Všetko je, samozrejme, obalené hrubou vrstvou trblietok. 

Portál Join Cake informuje, že trblietky sú vyrobené z plastových črepov, pričom na ich výrobu používajú špeciálne upravený plast, ktorý pri spaľovaní nevypúšťa emisie – rakva je teda vhodná aj na kremáciu. V prípade klasického pochovania výrobca garantuje, že materiál sa po čase v zemi rozloží. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa The Glitter Coffin Company®️ (@theglittercoffincompany)

Nápad, pre ktorý by ľudia zomreli

Ľudia bývajú v komentárových sekciách neuveriteľne vynaliezaví, a inak to nie je ani v tomto prípade. Bustle zverejnil reakcie niektorých zo „záujemcov”, na Twitteri sa napríklad zobrazili tweety ako „Ak nebudem pochovaná v glitrovej rakve, všetkých vás budem chodiť strašiť” alebo „Chcem si kúpiť glitrovú rakvu a používať ju ako posteľ”.

Hotovým zlatom sú aj komenty na TikToku, kde nechýbajú hlášky ako napríklad „Ešte nikdy som nechcel takto veľmi zomrieť”, „Skvelé je to zrkadlo navrchu, aby som si mohla robiť make-up” či „Ak ma nepochovajú vo vašej truhle, vstanem z mŕtvych”.

Ak by ťa náhodou tento produkt zaujal, dobrou správou je, že spoločnosť garantuje doručenie v rámci celého sveta. Cenu takejto rakvy sa však dozvieš len od samotného výrobcu, oficiálne uvedená nie je nikde. Firma informuje len o tom, že každá jedna truhla je personalizovaná a vyrobená presne podľa individuálnych požiadaviek. 

Na svojom webe majú ale aj svoj vlastný eshop, kde si môžeš zakúpiť napr. glitrovú urnu na popol za 170 libier či rôzne iné predmety. 

Zdroje: New York Post, Mirror, Simple Most, The Glitter Coffin Company, Join Cake, Bustle

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá