Biznis na Netflixe. Toto je 5 dokumentov, ktoré by si si nemal nechať ujsť

  • Stremovacie služby dnes do plnohodnotného obsahu pre svojich čitateľov investujú milióny dolárov ročne
  • Okrem romantických, rodinných filmov, trilerov a hŕby seriálov však môžu aj vzdelávať
  • Prinášame ti 5 tipov na dokumenty, ktoré by si si mal pozrieť už dnes
netf
Ilustračný obrázok/Unsplash
  • Stremovacie služby dnes do plnohodnotného obsahu pre svojich čitateľov investujú milióny dolárov ročne
  • Okrem romantických, rodinných filmov, trilerov a hŕby seriálov však môžu aj vzdelávať
  • Prinášame ti 5 tipov na dokumenty, ktoré by si si mal pozrieť už dnes

Minimalism

Prvý z dokumentárnych filmov, na ktorý chceme poukázať, sa volá Minimalizmus. V dnešnej dobe často skloňovaný pojem, na ktorom napríklad taká Marie Condo vďaka svojim licenciám zarába milióny.

Nie je to prvoplánový biznis titul, pri ktorom budeš nútený dávať pozor na čísla a mať základné vzdelanie v ekonómii. Je to skôr dokument, ktorý sa zaoberá konzumným svetom ako takým. Poukazuje na ohromnú silu značiek, na svetové trendy v nakupovaní, na to, že dnes robia brandy svoj biznis naozaj premyslene a spotrebiteľ musí vynaložiť mimoriadnu snahu na to, aby nákupu odolal.

Dirty Money

Druhým zaujímavým titulom, na ktorý ťa dnes chceme naladiť, je séria Dirty Money. Na IMDB dosiahla pozitívne hodnotenie 8,2/10 a v šiestich epizódach predstavuje hru veľkých svetových biznisov z ich tienistej stránky. Ak dnes nemáš chuť na sladké rečičky, ale si pripravený počúvať o odhalení chamtivosti, korupcie a kriminality šíriacej sa globálnou ekonomikou, Špinavé peniaze sú pre teba dobrou voľbou.

Banking on Bitcoin

Kryptomeny sú v súčasnosti svetovým fenoménom. Veď si len spomeň na začiatok minulého roka, kedy Bitcoin dosahoval svoje historické maximá. Ak o novej digitálnej mene počúvaš už dlhé mesiace z každej strany a netušíš, aká je jej história, odkiaľ vlastne prišla a kto sú bratia Winklevossovci či prečo celý svet investuje do niečoho nehmatateľného, mal by si si rozhodne tento dokument pozrieť.

The Bleeding Edge

Dokumentov o tom, ako dnes funguje biznis vo farmaceutickom priemysle, je neúrekom. The Bleeding Edge od Netflixu je investigatívnym nahliadnutím do tejto oblasti. Primárne sa zaoberá medicínskymi pomôckami, nie liečivami, ako by si možno očakával. Prináša tak zaujímavý pohľad na biznis, ktorý má vo svojich rukách odhadom 400 miliárd dolárov. Opäť to nie je žiadny titul, po ktorom zostaneš pokojný a uvoľnený.

Jiro Dreams of Sushi

Tento dokument sa objavuje v niekoľkých výberoch najlepších titulov Netflixu spojených s biznisom. Rozpráva príbeh 85-ročného Jira Oro, jeho preslávenej reštaurácie v Tokiu a jeho syna Yoshikazu, ktorého pripravuje na to, aby jedného dňa zdedil podnik. Jeden z najlepších sushi majstrov sveta rozumie, že so svojou maličkou reštauráciou pri stanici metra to jeho syn nebude mať ľahké. Na svojom konte má totiž hneď tri Michelinské hviezdy.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech