Blacklist Dunajského pivovaru má úspech, vystavil ho aj Paľo Habera: Nechcem hrať pre niekoho, kto nepomohol kultúre

  • K iniciatíve obľúbenej bratislavskej reštaurácie sa pripája aj známy spevák
  • Politici sa u neho na koncerte viac neobjavia
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, instagram/dunajskypivovar_ba, instagram/pavol habera
  • K iniciatíve obľúbenej bratislavskej reštaurácie sa pripája aj známy spevák
  • Politici sa u neho na koncerte viac neobjavia

Bratislavská reštaurácia Dunajský pivovar ako prvá vytvorila blacklist ľudí, ktorých vo svojom podniku neobslúži. Zdá sa však, že ku podobným krokom sa rozhodnú aj ďalšie stálice kultúrnej scény. Na „čiernej“ listine sa nachádzajú členovia vlády, štátni tajomníci a bývalý minister zdravotníctva SR Marek Krajčí. Na internete si vyslúžili podporu, ale aj vlnu kritiky. Reštaurácia fotografiu nezverejnila len zo žartu alebo prvoplánového hejtu, blacklist má aj hlbšie posolstvo.

Obľúbená bratislavská reštaurácia vystavila blacklist: Krajčího a členov vlády neobsluhujeme

Bývalý premiér „mačiak“

„Tak ako väčšina z vás, milí členovia Vlády Slovenskej republiky, tak aj my sme fanúšikmi vizuálnych pomôcok. Tu máme tú základnú pre náš personál, aby ste boli spoznaní, predsa cez tie rúška v médiách vás nie každý pozná podľa tváre. Blacklist, keď chcete zoznam neželaných hostí, sme rozšírili o štátnych tajomníkov a o nespornú ikonu pandémie Mareka Krajčího,“ deklaroval Dunajský pivovar.

Majiteľ reštaurácie Milan Halgaš pre Startitup vysvetlil, že ich pivovar je pomerne silnou značkou. Nechcú však nechať bez povšimnutia postoj, ktorý zaujali vládni predstavitelia k cestovnému ruchu či k segmentu kultúry.

„Mám pocit, že keby sme sa neozvali teraz, celá problematika nejako zanikne. Aj bývalý premiér, „mačiak“, na otváranie interiérov v reštauráciách reagoval tak, že máme byť spokojní s tým, že môžeme nejako fungovať,“ vysvetlil Halgaš.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dunajský Pivovar (@dunajskypivovar_ba)

Je to vo hviezdach…

S podobným názorom sa stotožňuje aj spevák a líder skupiny Team – Paľo Habera. Ikonická pasáž piesne, ktorá obsahuje text „držím ti miesto,“ už nebude na Haberových koncertoch pre politikov platiť. Miesto im totiž nepodrží nikto. Spevák sa pripája k iniciatíve reštaurácie Dunajský pivovar.

„Za mňa – NEŽELÁM si, aby ktorýkoľvek z TÝCHTO POLITIKOV navštívil niekedy v budúcnosti môj koncert! Nechcem hrať pre niekoho, kto v týchto ťažkých časoch nepomohol kultúre a ľuďom, ktorí v nej pracujú! A nielen nám,“ uvádza Paľo Habera na svojej sociálnej sieti.

Ďalej dodáva, že dôvodov k podobnému kroku je mnoho a že k spomínanému príspevku ho nikto nevyzval. „Je to len moje rozhodnutie a je mi jedno, čo si o tom kto myslí,“ uzatvára Paľo Habera. Svojím postojom dal najavo, že sa nestotožňuje s nedostačujúcou pomocou zo strany vládnych predstaviteľov. Kto sa ku iniciatíve ďalej pridá, je vo hviezdach.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Pavol Habera (@pavolhabera)

Zdroj: Instagram/pavolhabera

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie