Ľuboš Blaha
Ľuboš Blaha
FB/LB,reprofoto youtubeTASR/Jaroslav Novák

Blahov príbeh: Od študenta s čudnými poznámkami, po Ficovho človeka. Ľudská spodina, odkazuje mu exučiteľ

  • Ľuboš Blaha je vplyvným mužom Smeru
  • Startitup sa pozrel na jeho minulosť
  • Vieme, aký bol študent a kedy sa to v ňom vraj zlomilo
  • Ľuboš Blaha je vplyvným mužom Smeru
  • Startitup sa pozrel na jeho minulosť
  • Vieme, aký bol študent a kedy sa to v ňom vraj zlomilo

O strane Smer vie takmer všetko. Zažil jej katapultovanie do preferenčných výšin, ale aj jej prvé zakopnutia a úpadok. Práve preto jej dal aj jeden z „otcov zakladateľov“ Boris Zala v roku 2016 zbohom. Bývalý europoslanec, ale aj vášnivý cestovateľ vie tému Smeru poprevracať z každej strany a nestráni sa nazrieť aj do temných straníckych zákutí. Pamätník Zala o Ľubošovi Blahovi rozpráva s citom životopisca. 

Neskrýva voči poslancovi zjavnú antipatiu, no osobným útokom sa vyhýba. Po dlhom rozprávaní o Blahovej ceste naprieč Smerom sa ale zarazí a na sekundu to vyzerá, že rozhovor je na konci. Odmlčí sa a až hmatateľne prevaľuje v mysli nový postreh.

„Toto, o čom sa bavíme, to nie je až taký problém. Ľudia skrátka názory menia bežne, prispôsobujú sa situácii a tak ďalej. U Blahu je ale problém niečo iné,“ naznačí. Zala naráža na kritikov, ktorí Blahovi vyčítajú, že sa od svojich raných politických čias výrazne otočil. 

„To, čo je jeho problém, je spôsob, akým útočí na ľudí. Ten spôsob zhadzovania, ponižovania a urážania. To je problém, v ktorom sa dostal do polohy, že nie je akceptovateľný. Nie kvôli názorovej platforme, ale pre to, že dehumanizuje ľudí. On sám je ľudská spodina v tom pravom morálnom slova zmysle,“ adresuje exkolegovi rázne Zala.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Plus 7 Dní, Plus 7 Dní, Cambodia empats Online, FB/LB, FB/LB, Wikipedia

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá