Bloomberg: Miniem aj všetky svoje peniaze na zbavenie sa Trumpa

  • Obaja kandidáti navyše plánujú minúť obrovské peniaze aj za reklamný spot počas Super Bowlu
  • Bloombergov majetok bol vyčíslený na 55,5 miliárd dolárov
BeFunky-collage-5
Wikimedia/Pixabay
  • Obaja kandidáti navyše plánujú minúť obrovské peniaze aj za reklamný spot počas Super Bowlu
  • Bloombergov majetok bol vyčíslený na 55,5 miliárd dolárov

Michael Bloomberg je podľa agentúry Reuters pripravený minúť veľkú časť svojho majetku na to, aby vyhral americké prezidentské voľby a porazil tak súčasného prezidenta Donalda Trumpa.

Americký miliardár už v novembri informoval o tom, že zvažuje vstup do demokratickej prezidentskej kampane v roku 2020, kedy sa uskutočnia v poradí už 59. prezidentské voľby v USA. Od tejto doby už na kampaň minul desiatky miliónov dolárov a vo veľkom utrácaní bude pokračovať aj naďalej.

V hre su obrovské peniaze

Potvrdzujú to aj jeho výroky, ktoré adresoval potenciálnym voličom počas víkendového predvolebného prejazdu cez Texas. „Prioritou číslo jeden je zbaviť sa Donalda Trumpa. Miniem všetky svoje peniaze, len aby som ho porazil,“ uviedol Bloomberg.

Obaja kandidáti navyše plánujú minúť obrovské peniaze aj za reklamný spot počas vyvrcholenia ligy amerického futbalu NFL Super Bowl. Trumpova administratíva uviedla, že za minútovú kampaň zaplatila približne 10 miliónov dolárov.

Bloomberg je podľa najnovších prieskumov verejnej mienky medzi registrovanými demokratickými voličmi na piatom mieste za Joeom Bidenom, Berniem Sandersom, Warrenovou a Peteom Buttigiegom. Podľa miliardára sú všetci štyria príliš liberálni na to, aby Trumpa porazili.

Podľa rebríčka najbohatších ľudí sveta za rok 2019, ktorý realizoval Forbes, sa Bloomberg umiestnil na 9. mieste, kedy bol jeho majetok vyčíslený na 55,5 miliárd dolárov. Súčasný prezident Donald Trump sa s majetkom 3,1 miliardy dolárov umiestnil až na 715. mieste.

Trump sa stal v roku 2017 najbohatším prezidentom v histórii USA, kedy na druhé miesto odsunul Georga Washingtona. Washinghtonov majetok bol v tej dobe vyčíslený na 587 miliónov dolárov.

Zdroje: reuters, usatoday.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK