Lovci trofejí mu bezcitne odrezali hlavu a telo nechali pohodené na poli. Pytliakov polícia zatiaľ nezvláda

  • Polícia si na pytliakov posvieti viac
  • Zamedziť chcú podobným prípadom z minulého týždňa
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Facebook/Polícia Slovenskej republiky, unsplash/Dominik Mecko
  • Polícia si na pytliakov posvieti viac
  • Zamedziť chcú podobným prípadom z minulého týždňa

Polícia vo Veľkom Krtíší a Lučenci vyšetruje prípady nelegálnych „lovcov“ trofejí. Našli totiž telo jeleňa európskeho s odrezanou hlavou.

Prvý prípad sa podľa slov polície objavil minulý týždeň na kukuričnom poli medzi obcami Gregorova Vieska a Podrečany.

„Jeleň bol usmrtený, bola mu odrezaná hlava a zvyšok bol ponechaný na poli. Išlo o samca staršieho ako 6 rokov. Včera bolo opäť nájdené telo 5-ročného jeleňa v katastri obce Čelovce. Scenár bol rovnaký. Telo zvieraťa bolo ponechané na mieste s odrezanou hlavou,“ informuje Polícia Slovenskej republiky.

Nelegálni lovci

Na sociálnej sieti tiež podotkli, že aktuálne prebiehajúca jelenia ruja, láka nelegálnych „lovcov“ trofejí, ktorí dokážu bezcitne usmrtiť nevinné zviera. Práve z tohto dôvodu sa Polícia Slovenskej republiky rozhodla, že sa zameria vo zvýšenej miere aj na takýto druh trestnej činnosti.

„V oboch prípadoch bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu pytliactva, za ktoré hrozí páchateľovi v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na dva roky,“ objasňujú príslušníci polície.

Ľudí tiež vyzývajú, aby ich v prípade akýchkoľvek informácií súvisiacich s prípadmi informovali.

Jeleň
zdroj: unsplash/Andrea Chioldin

Ideálne obdobie

Ako sme uviedli vyššie, aktuálne obdobie praje nadšencom lesov a prírody. Jelenia ruja trvá približne od polovice septembra do polovice októbra. Všetko však závisí od počasia, lokality aj nadmorskej výšky.

Už v auguste sa vydávajú jelene na púte za čriedami jeleníc, pričom prejdú aj niekoľko desiatok kilometrov,“ uvádza portál Horou.sk.

Ak si teda podobný zážitok doposiaľ neabsolvoval, práve je ideálne obdobie, aby si to zmenil a v pokoji si toto divadlo vychutnal.

Zdroje: facebook/Polícia Slovenskej republiky, Horou.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie