Blúdenie zákutiami Slovenska trošku inak. Aj tento rok otvoria kukuričný labyrint pri Trnave

  • Kukuričný labyrint pri Trnave otvoria už v nedeľu (30.6.2019)
  • Ponúkne hneď dve bludiská, jedno v tvare štátneho znaku a druhé bude kopírovať mapu našej krajiny
  • Dokopy majú približne 2 800 metrov
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Kukuričný labyrint pri Trnave otvoria už v nedeľu (30.6.2019)
  • Ponúkne hneď dve bludiská, jedno v tvare štátneho znaku a druhé bude kopírovať mapu našej krajiny
  • Dokopy majú približne 2 800 metrov

Prvé kukuričné bludisko na Slovensku sprístupnili minulý rok v lete, uvádza stránka Sezaland. Už vtedy sa tešilo veľkej pozornosti labyrintových nadšencov aj médií. Ponúklo totiž alternatívu na ideálne trávenie voľného času pre deti aj dospelých. K tradičnej ceste medzi kukuricou sa pridalo aj hádzanie kruhmi na stĺpiky, hod loptou do terča, pyramída z balíkov slamy, ohnisko na opekanie či bufet s nápojmi a pochutinami. Po bludisku rozmiestnil autor myšlienky Miroslav Sedlák a jeho tím tabuľky s hádankami a pre staršie deti a dospelých si pripravili súťaž o „najrýchlejšieho hľadača QR-kódov“. Bludisko sa rozprestieralo na ploche 2,5 ha a trasa bola vtedy dlhá 1,9 km.

No a na otvorenie kukuričného bludiska v našich končinách sa môžeš tešiť aj toto leto. Pôvodne sa mala sezóna začať ešte v polovici júna, no májové dažde spomalili rast kukurice, a tak si museli majitelia chvíľu počkať. Brány labyrintu vo Vlčkovciach neďaleko Trnavy sa otvoria už tento víkend, 30. júna. „Konečne sme sa dočkali a bludiská môžeme otvoriť, kukurička vyrástla a ešte porastie,“ vyjadrili sa autori bludiska na sociálnej sieti. Otvorené bude od 9.00 do 18.00 h a k dispozícii budú hneď dve bludiská s trasou dlhou približne 2 800 metrov. Na návštevníkov tu čaká aj stánok s občerstvením, párty stan, pyramída z balíkov slamy, rozhľadňa, hry na overenie detských zručností či jazda traktorom.

Bludiská sú rozdelené podľa náročnosti, jednoduchšie, ktorého trasa meria cca 800 m, bude v tvare štátneho znaku Slovenskej Republiky. Je určené hlavne pre najmladších návštevníkov, ale pokojne ho môžu preskúmať aj dospeláci. V uličkách sú ukryté drevené zvieratká, ktoré deti musia nájsť, rodičia ich zapíšu do tajničky a za vyplnenú tajničku deti dostanú v pokladnici malú odmenu.

Gepostet von Kukuričné bludisko am Mittwoch, 26. Juni 2019

Druhé bludisko je o čosi zložitejšie, bude v tvare mapy našej krajiny a jeho dĺžka je cca 1 900 m. Za jediný deň tak môžeš „precestovať“ celé Slovensko od Bratislavy až po Košice a poriadne sa pri tom zamotať. Na stanovištiach budú na teba čakať indície o mestách, v ktorých sa práve nachádzaš. Tvojou úlohou bude zistiť, kde práve si, a podľa toho sa zorientovať. Dokopy navštíviš 10 miest.

Vstupné:
Deti do 3 rokov zdarma
Deti od 3 rokov a dospelí 2,50 €

Jazda na traktore 5€/5 minút

Zdroj: Sezaland, Facebook Kukuričné bludisko 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech