BMW predstavilo krásnu novinku bez strechy. Cena mnohých šokovala

  • Nové BMW radu 4 Cabrio predstavuje slobodu vo svojej zatiaľ najelegantnejšej forme
  • Okrem vysokej jazdnej dynamiky a nezávislej estetiky disponuje aj športovým a elegantným interiérom a technicky špičkovou textilnou strechou
  • Na Slovensku cena tohto modelu začína na sume 45 750 eur
BMW
  • Nové BMW radu 4 Cabrio predstavuje slobodu vo svojej zatiaľ najelegantnejšej forme
  • Okrem vysokej jazdnej dynamiky a nezávislej estetiky disponuje aj športovým a elegantným interiérom a technicky špičkovou textilnou strechou
  • Na Slovensku cena tohto modelu začína na sume 45 750 eur

Pred 35 rokmi bolo na frankfurtskom autosalóne IAA predstavené vôbec prvé BMW radu 3 Cabrio. Otvorený štvormiestny automobil s pôvabnou siluetou sa ihneď stal obrovským hitom. Nové BMW radu 4 Cabrio je teraz už šiestou generáciou ponúkajúca moderné poňatie pôvodného konceptu tohto typu automobilu.

zdroj: BMW

V priebehu vývoja získal kabriolet strednej triedy od BMW oveľa viac nezávislosti od východiskových sedanov, a to v oblastiach dizajnu, riešenie karosérie a aj výbavy. Toto odlíšenie eskalovalo v predchádzajúcej generácii, kedy sa odlíšilo aj názvom a spolu s variantom Coupé vytvorilo BMW radu 4. Najnovšie vydanie sa od BMW radu 3 Sedan líši ešte viac než predtým. 

zdroj: BMW

Samostatnou kategóriou je novo vyvinutá strecha, ktorá stanovuje nečakané štandardy po vizuálnej aj technickej stránke. Kombinuje funkčnosť a komfort pevnej strechy s klasickým športovým dizajnom textilnej strechy. Na jej exteriéri vytvorí inovatívna technológia skladania oblúk dokonca bez akýchkoľvek vizuálnych prerušení.

zdroj: BMW

Okrem svojho plochého dizajnu zaujme textilná strecha tejto novinky aj redukovanou hmotnosťou, ktorá prispieva k zníženiu ťažiska vozidla. K tomu pridáva aj dôležité odhlučnenie interiéru a poskytuje izoláciu pred zimou. Navyše, elektrická skladacia strecha sa dá otvárať a zatvárať aj keď je auto v pohybe a to do rýchlosti jazdy 50 km/h.

zdroj: BMW

Nové BMW radu 4 Cabrio bude celosvetovo uvedené na trh v marci 2021. Vyrábať sa bude v závode v Dingolfingu, najväčšej továrni BMW Group v Nemecku. 

zdroj: BMW

Jemnú rovnováhu medzi športovosťou a eleganciou, ktorou je BMW preslávené, možno badať v dlhej prednej kapote, krátkych previsoch a dlhých dverách s bezrámovými oknami. 

zdroj: BMW

Ťažiskovým prvkom dizajnu je veľká vertikálne orientovaná maska ​​chladiča BMW v tvare obličiek. Súčasťou výrazne dopredu naklonenej masky chladiča sú nasávacie otvory, štandardne vyplnené mriežkou. Toto všetko poukazuje na obrovské množstvo chladiaceho vzduchu, ktorý je potrebný pre výkonný motor.

zdroj: BMW

Dynamicky pretiahnutý bočný profil zase prepožičiava novému BMW radu 4 Cabrio prikrčený vzhľad, ktorý vyžaruje športový štýl. Ako alternatíva k štandardnej výbave je nové BMW radu 4 Cabrio k dispozícii aj ako Model M Sport. 

Spoločným menovateľom motorov ponúkaných pre nové BMW je okamžitý nástup výkonu. Všetky zážihové a vznetové pohonné jednotky so štyrmi alebo šiestimi valcami sú členmi súčasnej rodiny EfficientDynamics. Vyznačujú sa najnovšou technológiou BMW TwinPower Turbo, ktorá príkladným spôsobom pomáha znižovať spotrebu paliva a emisie. 

zdroj: BMW

Zdokonalená bola tiež technológia čistenia výfukových plynov, vďaka ktorej všetky varianty nového modelu spĺňajú emisnú normu Euro 6d. Okrem radového šesťvalca s výkonom 275 kW / 374 k je pod kapotou vrcholného modelu na výber tiež z dvoch štvorvalcových zážihových jednotiek. Tie v novom BMW 420i Cabrio generujú výkon 135 kW / 184 k.

zdroj: BMW

V prípade  BMW 430i Cabrio  je to výkon 190 kW / 258 k. Štvorvalcový motor s výkonom 140 kW / 190 k zase poháňa BMW 420D Cabrio.   Na Slovensku cena tejto novinky začína na 45 750 eur a to v prípade modelu 420i Coupe.

Zdroj: BMW Group

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech