Bohatý program Kina pod hviezdami začína už dnes. Podujatie otvorí Emília Vášáryová

  • Kino pod hviezdami otvorí dnes, premietať sa bude Jakubiskova Tisícročná včela
  • Ďalšie dni budú nasledovať známe tituly ako Učiteľka, Loli Paradička a komédia Utekajme, už ide!
pjimage (1)
TASR
  • Kino pod hviezdami otvorí dnes, premietať sa bude Jakubiskova Tisícročná včela
  • Ďalšie dni budú nasledovať známe tituly ako Učiteľka, Loli Paradička a komédia Utekajme, už ide!

Dnes, 3. augusta, sa začína druhý ročník filmových večerov pod holým nebom. Slávnostne ho uvedie významná herecká osobnosť a prvá prezidentka Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA) Emília Vášáryová.

Rok po tom, ako prvý ročník Kina pod hviezdami otvoril Milan Lasica, ho na pódiu vystrieda ikona slovenského plátna Emília Vášáryová. „Nesmierne si vážime, že pani Vášáryová prijala naše pozvanie a spoločne si budeme môcť pripomenúť sté výročie slovenského filmu, ktorého je neoddeliteľnou súčasťou,“ hovorí súčasná prezidentka (SFTA) Wanda Adamík Hrycová a dodáva: „Všetkých srdečne pozývam, aby si prišli spríjemniť zvyšok leta kultúrnym zážitkom pod hviezdami v podobe prehliadky obľúbených filmov.“

Pri príležitosti osláv 100 rokov slovenského filmu otvorí Kino pod hviezdami 3. augusta o 19:30 hod. v Bratislave film Tisícročná včela od Juraja Jakubiska.

Zajtra, 4. augusta, v tom istom čase, 19:30, a opäť na Hlavnom námestí bude festival v Bratislave pokračovať známym filmom Učiteľka, v ktorok hlavnú rolu stvárnila výborná Zuzana Mauréry. Zuzana za túto rolu získala cenu pre najlepšiu herečku na festivale v Karlových Varoch. Režisér Ján Hřebejk si dal vo filme záležať na ľudskej dôstojnosti, oportunizme a strachu.

Loli paradička bude premietaná 5. augusta, o 19:20, opäť na Hlavnom námestí v Bratislave. Film z roku 2019 ukazuje smutno-smiešny príbeh o životnej trpkosti a nádeji. Film zrežíroval Richard a Víťo Staviarsky, ktorí majú vlastnú rodinne založenú produkciu. 

Posledné  festivalové premietanie v Bratislave bude 6. augusta o 19:30, na Hlavnom námestí, kedy sa bude premietať film Utekajme, už ide! –v tomto prvom slovenskom filme po roku 1969 si zahral aj Milan Lasica.

Avšak tento skvost si môžeš pozrieť skôr, už 4. augusta, v Kine na terase, Prior, o 20:45. Taktiež 12. augusta, o 19:30 v Kine Nostalgia, či 19. augusta, o 18:20, v Kine Lumiére.

Zosnulý herec, humorista, spisovateľ a osobnosť slovenskej kultúry sa pred uvedením snímky prihovorí z plátna spomienkami z nakrúcania kultového filmu o ľudskom šťastí, indickej mágii a manželskej nevere.

Projekt Kino pod hviezdami pripravuje Slovenská filmová a televízna akadémia. Okrem Bratislavy si milovníci kina budú môcť tento rok vychutnať slovenské filmy aj v Košiciach. Začiatok predstavení je vždy o 19:30 hod. a vstup je pre všetkých voľný.

Opatrenia na hromadnom podujatí

Opatrenia na tomto festivale sú limitované len opatreniami, ktoré vydalo ministerstvo zdravotníctva, teda také nariadenia, aké platia pri všetkých ostatných hromadných podujatiach. Definícia plne zaočkovanej osoby je najmenej 14 dní po aplikácii druhou dávkou dvojdávkovej vakcíny a 21 dní po aplikácii jednodávkovej vakcíny. Deti do 12 rokov sa nebudú musieť preukazovať antigénovým ani iným testom na Covid-19.

Podmienka festivalov v exteriéri je ustriehnuť, že tam nie je viac ako 2 000 divákov. Každý sa však snaží dodržiavať dvojmetrové rozostupy tak, aby uchránil ostatných, aj seba.

Viac informácií na www.kinopodhviezdami.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech