Bol v šachovom aj záhradkárskom krúžku: Obávanému piťovcovi prokurátor neverí

  • Žiadosť o prepustenie mu vyšla na prvý pokus
  • Za obávaného piťovca sa postavil riaditeľ väznice aj NAKA
  • Matej Šalaga sa dostal na slobodu o 3 roky skôr
Pravá ruka mafiánskeho bosa piťovcov Matej Šalaga prezývaný Gaťa
TASR/Štefan Puškáš, Polícia SR
  • Žiadosť o prepustenie mu vyšla na prvý pokus
  • Za obávaného piťovca sa postavil riaditeľ väznice aj NAKA
  • Matej Šalaga sa dostal na slobodu o 3 roky skôr

Startitup zistil ďalšie skutočnosti v súvislosti s prepustením na slobodu obávaného mafiána, člena gangu piťovcov Mateja Šalagu. Muž odsúdený pre účasť na vraždách v zločineckej skupine, ktorý strávil dovolenku na Kube po boku Borisa Kollára, vyšiel spoza mreží o tri roky skôr, ako určil Špecializovaný trestný súd.

Krajský súd v Trenčíne rozhodol, že desať a pol roka za mrežami pre pravú ruku bosa Juraja Ondrejčáka a člena zločineckého gangu jednoducho stačí.

Zo stola zmietol aj sťažnosť prokurátora, ktorý chcel mať Šalagu, v podsvetí prezývaného Gaťa, za mrežami. Obávanému zločincovi pomohlo hlavne odporúčanie riaditeľa väznice aj policajtov NAKA. Na slobodu sa definitívne dostal 26. 5. 2022.

Známa fotografia z Kuby na ktorej je Boris Kollár s mužmi z gangu piťovcov
zdroj: archív Startitup

Podľa najnovších zistení Startitupu sa cesta za slobodou obávaného zločinca začala 18. novembra 2021, keď advokát Mateja Šalagu Okresnému súdu Trenčín doručil návrh na jeho podmienečné prepustenie z výkonu trestu odňatia slobody.

Urobil tak presne v deň, keď si člen zločineckého gangu odpykal tri štvrtiny z trestu, ktorý mu vymeral Špecializovaný trestný súd v Pezinku.

O necelé štyri mesiace neskôr, v marci 2022 po vypočutí Šalagu a vykonaní ďalších dôkazov rozhodol, „že odsúdeného Mateja Šalagu podmienečne prepustil z výkonu trestu odňatia slobody uloženého mu rozsudkom Špecializovaného trestného súdu, zo dňa 11. júla 2017 a určil odsúdenému skúšobnú dobu v trvaní 4 roky“, píše sa v rozhodnutí Okresného súdu Trenčín.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá