Bol vraj hlavou najväčšej rodiny na svete. Zomrel indický vodca sekty, ktorý za sebou zanechal 38 manželiek a 89 detí

  • Jeho rodina môže mať až neuveriteľných 181 členov
  • Sekta, ktorý viedol Ziona Chana povoľuje mužom polygamiu
  • Celá jeho rodina žije v štvorposchodovom dome, ktorý má až 100 izieb
sekta
Twitter/ Zoramthanga
  • Jeho rodina môže mať až neuveriteľných 181 členov
  • Sekta, ktorý viedol Ziona Chana povoľuje mužom polygamiu
  • Celá jeho rodina žije v štvorposchodovom dome, ktorý má až 100 izieb

Zomrel indický vodca sekty, ktorá mužom povoľuje polygamiu. Ziona Chana zanechal za sebou 38 manželiek, 89 detí a 36 vnúčat. Podľa BBC bol údajne hlavou najväčšej rodiny na svete. Niet sa čo čudovať. Vraví sa, že jeho rodina mohla byť ešte väčšia a môže sa skladať z neuveriteľných 181 členov.

BBC informuje, že mal cukrovku a trpel vysokým tlakom. Jeho stav sa však v nedeľu rapídne zhoršil, odviezli ho do nemocnice, kde nakoniec 76-ročný Ziano Chana zomrel. Jeho smrť potvrdili aj úrady v malom indickom štáte Mizorám, nachádzajúci sa v severovýchodnej časti Indie.

Stovky nasledovníkov

Zosnulý vodca viedol kresťanskú sektu nazývanú Chana Pával, ktorú založil jeho starý otec ešte v roku 1942 a podľa BBC má 2 000 nasledovníkov. Všetci stúpenci kultu žijú neďaleko domu vodcu sekty v spomínanom indickom štáte Mizorám.

Ako to u nás vyzerá so sektami? Máme spoveď bývalej jehovistky, scientológovia zas použili logo známych potravín

Jeho rodina má k dispozícii rozľahlý štvorposchodový dom, ktorý disponuje až 100 izbami. Zároveň je aj miestnou atrakciou, ktorú navštevujú turisti. Vďaka „otvoreným dverám“ sekty môžu nahliadnuť do života rodiny.

Sekta podľa BBC už v minulosti pútala pozornosť médií a dvakrát sa ocitla v televíznej relácii Verte neverte, ktorú uvádzal Robert Ripley. Podľa tlačovej agentúry Reuters sa Chana narodil v roku 1945. S najstaršou manželkou, ktorá je od neho o tri roky, sa zoznámili, keď mal 17 rokov.

Zdroj: BBC

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK