Bolt spúšťa na Slovensku službu pre náročnejších zákazníkov

 • Bolt, ktorý si predtým poznal pod názvom Taxify, spustil v našej krajine novú službu
 • Vďaka novo zavedenej kategórii Comfort máš mať šancu odviesť sa vozidlami vyššej kategórie
boy
Bolt Press kit
 • Bolt, ktorý si predtým poznal pod názvom Taxify, spustil v našej krajine novú službu
 • Vďaka novo zavedenej kategórii Comfort máš mať šancu odviesť sa vozidlami vyššej kategórie

Aplikácia Bolt, ktorá svoje služby na Slovensku ponúka v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Prešove, Trnave a Žiline, spúšťa od tohto týždňa kategóriu Comfort. V rámci nej možu svoje služby poskytovať len partnerskí šoféri využívajúci vozidlá vyššej triedy. Táto kategória bola spustená v reakcii na silný dopyt, ako zo strany cestujúcich, hľadajúcich pohodlné vozidlá, tak zo strany šoférov, ktorým podľa spoločnosti narastú zárobky.

zdroj: Bolt Press Kit

Ceny v kategórii Comfort budú približne o 30 % vyššie, než v tej klasickej. Minimálna cena bude 3 eurá. Presnú cenu za odvoz sa cestujúci dozvie vždy pred objednaním jazdy.

„Táto služba je cielená na najnáročnejších užívateľov, ktorí sa nechcú len dostať za výhodnú cenu v meste z bodu A do bodu B, ale požadujú v priebehu prepravy servis a starostlivosť na najvyššej úrovni.,“  vysvetľuje v tlačovej správe regionálny manažér Boltu  pre strednú Európuv Roman Sysel.

Gepostet von Stretnutia nespokojných vodičov Bolt am Dienstag, 23. April 2019

Spustením kategórie Comfort sa tiež otvára priestor pre vstup šoférov taxi a limuzín, ktorí s lepšími vozidlami jazdia pre klasické taxi dispečingy alebo hotely. Tí doposiaľ mohli zvyšovať svoje zárobky pomocou inej taxi platformy. Tá ale po šoféroch momentálne požaduje exkluzivitu. Musia si vybrať medzi dispečingom a aplikáciou. Bolt nehodlá šoférov nijako obmedzovať.

zdroj: Bolt Press kit

„V Bolte veríme v princípy slobodného trhu, na ktorom sa môže každý šofér rozhodnúť, či chce využívať jednu alebo viac aplikácií a prípadné využívanie moderných technológií kombinovať s prijímaním zákaziek cez dispečing. Len pri dostatočnom vyťažení šoférov môže byť garantovaná dostupná cena pre cestujúcich a súčasne konkurencieschopné zárobky pre partnerských šoférov,“ dodáva Sysel.

Nové pravidlá pre vodičov

Novela zákona o cestnej doprave, ktorá pre partnerských vodičov aplikácie Bolt prinesie zmeny, je účinná od začiatku apríla 2019. Všetci vodiči tak potrebujú preukaz vodiča vozidla taxislužby, koncesiu, príp. byť v pracovnoprávnom vzťahu s niekým, kto koncesiu má.

Čo všetko potrebuješ doložiť k žiadosti o preukaz vodiča vozidla taxislužby?

 • Výpis z registra trestov– dostaneš ho na pobočke Slovenskej pošty.
 • Výpis z evidenčnej karty vodiča – dostaneš ho na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v mieste tvojho trvalého bydliska
 • Notárom overenú kópiu dokladu o zdravotnej spôsobilosti vodiča – vystaví ti ju praktický lekár.
 • Notárom overenú kópiu dokladu o psychickej spôsobilosti vodiča, vystavenú dopravným psychológ
 • Farebnú fotografiu (35 x 45 mm)
 • Kópiu vodičského preukazu
 • Doklad o úhrade správneho poplatku v hodnote 50 eur

Koľko stojí preukaz vodiča vozidla taxislužby a kde zoženieš doklad o úhrade správneho poplatku?

Poplatok za vyhotovenie preukazu je 50 eur. Doklad, resp. kolok, získaš v kiosku na klientskom centre. Do kiosku stačí zadať kód 841. Použiť môžeš aj kolok zakúpený na pošte v nominálnej hodnote 50€.

Ako získať koncesiu na prevádzkovanie taxislužby sa dozvieš tu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK