Bolt získal investíciu v desiatkach miliónoch eur. Valuácia firmy tak dosiahla rekordné číslo

  • Pôvodom estónska prepravná aplikácia Bolt získala investíciu vo výške 67 miliónov amerických dolárov
  • Valuácia firmy sa týmto krokom ďalej zvýšila nad úroveň 1 miliardy dolárov
golaaa
Bolt Press Kit
  • Pôvodom estónska prepravná aplikácia Bolt získala investíciu vo výške 67 miliónov amerických dolárov
  • Valuácia firmy sa týmto krokom ďalej zvýšila nad úroveň 1 miliardy dolárov

Bolt tak potvrdil svoju pozíciu unicorna (jednorožca). Za unicorn sú považované firmy, ktorých tržná valuácia prekročí hodnotu 1 mld. USD.

Investícia bude využitá na urýchlenie medzinárodnej expanzie a rastu. Bolt nedávno vstúpil na britský či ruský trh a čoskoro plánuje službu spustiť aj v Arménsku a Kazachstane.  Na investícii sa podieľali fondy Nordic Ninjas, Naya Capital a G Squared.

„V posledných dňoch sme uzavreli nové investičné kolo. Jeho cieľom je podporiť našu nedávnu expanziu do Londýna a taktiež ju plánujeme využiť pre financovanie rozšírenia do ďalších miest, do ktorých by sme chceli vstúpiť v tomto roku,” prezradil v tlačovej správe CEO a zakladateľ Boltu Markus Villig.

zdroj: Presskit Bolt

Bolt, predtým známy ako Taxify, založil Markus Villig a vznikol v roku 2013. Je to jedna z najrýchlejšie rastúcich dopravných platforiem v Európe a Afrike s investormi vrátane Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital. Peniaze do nej vložil taktiež spoluzakladateľ spoločnosti TransferWise Taavet Hinrikus. Bolt má 25 miliónov zákazníkov vo viac ako 30 krajinách po celom svete.

Aplikácia Bolt, ktorá svoje služby na Slovensku ponúka v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Prešove, Trnave a Žiline, nedávno spustila aj kategóriu Comfort. V rámci nej možu svoje služby poskytovať len partnerskí šoféri využívajúci vozidlá vyššej triedy. Táto kategória bola spustená v reakcii na silný dopyt, ako zo strany cestujúcich, hľadajúcich pohodlné vozidlá, tak zo strany šoférov, ktorým podľa spoločnosti narastú zárobky.

Ceny v kategórii Comfort sú približne o 30 % vyššie než v tej klasickej. Minimálna cena sa pohybuje na úrovni 3 eur. Presnú cenu za odvoz sa však vždy dozvieš pred objednaním jazdy.

„Táto služba je cielená na najnáročnejších užívateľov, ktorí sa nechcú len dostať za výhodnú cenu v meste z bodu A do bodu B, ale požadujú v priebehu prepravy servis a starostlivosť na najvyššej úrovni,“  vysvetľuje v tlačovej správe regionálny manažér Boltu pre strednú Európuv Roman Sysel.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech