Boltu sa v týchto dňoch možno vôbec nedočkáš. Štát vodičom tvrdo klepol po prstoch

  • Od 1. apríla už nie je zarábanie si pod platformou Boltu tak jednoduché, ako to bolo doposiaľ
  • Štát vyžaduje, aby vodiči spĺňali hneď niekoľko nových podmienok
bok
Bolt Press Kit
  • Od 1. apríla už nie je zarábanie si pod platformou Boltu tak jednoduché, ako to bolo doposiaľ
  • Štát vyžaduje, aby vodiči spĺňali hneď niekoľko nových podmienok

Možno si si aj ty stihol všimnúť, že zohnať vodiča Taxify, po novom Boltu, nie je tak jednoduché ako v minulosti. Častokrát je potrebné čakať aj desiatky minút, nakoľko je nedostatok vodičov. To, že sa v posledných dňoch časy dojazdov predĺžili a niektorým cestujúcim sa dokonca nepodarilo zohnať odvoz vôbec, si uvedomuje aj samotná spoločnosť.

„Veľmi nás táto situácia mrzí a hlboko sa za ňu ospravedlňujeme. Vodiči si totiž musia od apríla zaobstarať nové licencie, bez ktorých vás voziť nemôžu. Avšak my i vodiči intenzívne pracujeme na tom, aby mali všetky potrebné doklady k dispozícii čo najskôr. Vydávanie licencií zaberie nejaký čas, a tak sa, žiaľ, stalo, že je v uliciach menší počet partnerských vodičov, než aký by sme si ideálne predstavovali,“ oznámil tím spoločnosti vo svojom newslettri.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Bolt Press Kit

Novela zákona o cestnej doprave, ktorá pre partnerských vodičov aplikácie Bolt priniesla zmeny, je účinná od začiatku apríla 2019. Podmienky, ktoré je potrebné spĺňať, sú administratívne a finančne nenáročné.

Čomu sa teda vodiči už nevyhnú? Podmienkou je vlastnenie preukazu vodiča vozidla taxislužby a mať koncesiu, prípadne byť v pracovnoprávnom vzťahu s niekým, kto koncesiu má. Vyžaduje sa aj zapísanie automobilu ako vozidla taxislužby v koncesii.

Každý vodič taxislužby musí disponovať dokladom o psychickej a zdravotnej spôsobilosti. Všetky vozidlá musia byť označené strešným svietidlom a pevnými alebo odnímateľnými nápismi obchodného mena prevádzkovateľa na predných dverách vozidla.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Bolt Press Kit

Len tak si jazdiť pod platformou Bolt sa tak pre mnohých natoľko skomplikovalo, že od jazdenia celkom upustili. Zatiaľ čo situácia bola najhoršia prvý aprílový týždeň, spoločnosť tvrdí, že veci sa každým dňom zlepšujú a cestujúcim sľubujú, že už onedlho zoženú odvoz v takej rýchlosti, na akú boli doposiaľ zvyknutí.

„Ešte raz nás za túto situáciu, prosím, ospravedlňte. Čoskoro budete mať opäť možnosť s nami zohnať pohodlný, bezpečný a cenovo dostupný odvoz vo všetkých mestách, v ktorých na Slovensku pôsobíme, a to do pár minút,” dodáva spoločnosť.

Od apríla mala taktiež nastať najsilnejšia sezóna, Bolt preto oznámil, že aj zárobky vodičov by mali byť vyššie. Navyše už v priebehu tohto mesiaca sa chystá spustenie novej kategórie Comfort” pre vodičov so skvelým hodnotením a lepším vozidlom. V tejto kategórii možno čakať aj vyššie jazdné.

zdroj: bolt.eur, slov-lex.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech