Boris Johnson bol pozitívne testovaný na koronavírus. Pracovať chce z domu

  • Britský premiér Boris Johnson potvrdil, že za posledných 24 hodín u seba postrehol mierne príznaky koronavírusu
  • Následny test jeho obavy potvrdil
pop
wikimedia.org
  • Britský premiér Boris Johnson potvrdil, že za posledných 24 hodín u seba postrehol mierne príznaky koronavírusu
  • Následny test jeho obavy potvrdil

Premiér sa momentálne nachádza v domácej izolácii, no počas boja proti tomuto vírusu chce aj naďalej viesť vládnu a odpoveď na otázky prostredníctvom videokonferencie. Ľuďom odkazuje: „Spoločne vírus porazíme.“

Boris Johnson v pondelok obmedzil pohyb obyvateľov a zatvoril väčšinu obchodov. Opatrenia majú pomôcť zastaviť šírenie koronavírusu. Z domu môžu vychádzať tí, ktorí idú do práce, lekárovi či do obchodu a všetkých vyzval, aby nenakupovali často.

Politik zakázal stretnutie viac ako dvoch ľudí, ktorí nežijú v jednej domácnosti, pričom v prípade potreby zakročí aj polícia. Otvorené môžu byť len obchody s „nevyhnutným tovarom“, ako napríklad predajne potravín či lekárne. Červenú dostali aj svadby a krsty, pohreby majú výnimku.

„Musím dať Britom veľmi jednoduché inštrukcie. Musíte zostať doma,“ vyhlásil premiér s tým, že opatrenia budú platné minimálne najbližšie tri týždne. Vláda už predtým zatvorila školy, bary a reštaurácie.

V Londýne vyrastie nová nemocnica so 4 000 lôžkami

Vo východnom Londýne vznikne vo veľmi krátkom čase nová veľká nemocnica, ktorá pomôže britskému zdravotníctvu zvládať očakávaný nápor pacientov s respiračným ochorením COVID-19. Informuje BBC. Nemocnica, ktorá bude mať dve oddelenia a spolu až 4-tisíc lôžok, vznikne v londýnskom výstavnom a kongresovom centre ExCel. V utorok to na tlačovej konferencii oznámil britský minister zdravotníctva Matt Hancock.

Minister zároveň informoval, že na výzvu zo strany vlády, aby v týchto krízových časoch vypomohli svojim bývalým kolegom, sa prihlásilo do služby už viac ako 11 500 ľudí, z toho vyše 2 500 lekárov na dôchodku a viac ako 6-tisíc zdravotných sestier.

Hancock na občanov Veľkej Británie apeloval, aby čo najsvedomitejšie dodržiavali všetky opatrenia na boj proti koronavírusu, ktoré schválila britská vláda. Sprísnené opatrenia, o ktorých v pondelok večer informoval britský premiér Boris Johnson, podľa Hancocka „nie sú odporúčaniami, ale pravidlami“. „Každý je povinný tieto pravidlá dodržiavať,“ povedal minister.

Zdroje: Twitter, BBC

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK