Boris Kollár: Nebudem sa ospravedlňovať, nemám za čo. Titul podľa jeho slov získal v súlade so zákonom

  • Boris Kollár mal dnes ráno vyhlásenie
  • Nebudem sa ospravedlňovať, nemám za čo, odkázal
  • Svoj vysokoškolský titul nebude v politike používať
Boris Kollár
  • Boris Kollár mal dnes ráno vyhlásenie
  • Nebudem sa ospravedlňovať, nemám za čo, odkázal
  • Svoj vysokoškolský titul nebude v politike používať

Predseda NR SR Boris Kollár v dnešnom vyhlásení oznámil, že titul Mgr. získal v súlade so zákonom. Kauzu okolo jeho práce označil ako niečo, čo má rozbiť koalíciu. „Nebudem sa ospravedlňovať, lebo sa nemám za čo,“ povedal

Reagoval tak na podozrenia o plagiátorstve jeho diplomovej práce. V politike titul nemieni viac používať, aby nedával nikomu zámienku na útoky na koalíciu.

Kampaň proti koalícii

Šéf parlamentu povedal, že všetky voľby sú o emóciách, nie o tom, koľko má človek titulov za menom alebo pred menom. „Ľudia volia človeka, ktorý, keď niečo povie, tak to dodrží. Preto aj ja to robím presne týmto spôsobom,“ povedal a zároveň poprosil médiá, aby politikov posudzovali podľa toho, čo robia v politike a nie to, čo robili pred 15 či 20 rokmi.

Za kauzu kritizoval opozíciu a médiá, hovoril o štvavej kampani. Dodal, že nedovolí vnášať rozkol do vládnej koalície. „Táto vláda musí byť pevná a stabilná,“ skonštatoval.

Predseda parlamentu opakovane odmietol, že by jeho diplomová práca bola plagiátom. Poukázal na výsledky kontroly originality práce a tiež na poznámky o použitých zdrojoch, ktoré v práci spomína.

NÁZOR: Aha, takže vy nie ste plagiátori?! Úprimne, odvážne a najmä pre ľudí

Všetko bolo v súlade so zákonom

Kollár na tlačovej konferencii citoval stanovisko Stredoeurópskej vysokej školy v Skalici (SEVŠ), ktorá uviedla, že jeho štátna záverečná skúška vrátane obhajoby práce prebehla v zmysle požiadaviek zákona o vysokých školách.

Šéf parlamentu už niekoľko dní čelí podozreniu z plagiátorstva. Kritizuje ho opozícia, niektorí koaliční kolegovia hovorili o vyvodení zodpovednosti. O kauze sa rozprával aj s premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO), ktorý ho nevyzýval na odstúpenie. Šéf exekutívy povedal, že je pre neho prioritou fungovanie súčasnej vlády.

Podľa medializovaných informácií mal šéf parlamentu vo svojej záverečnej práci skopírovať niekoľko strán z publikácie svojho školiteľa, pod ktorého vedením diplomovku písal.

Žltá karta pre Kollára

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) má podozrenia z plagiátorstva pri svojej diplomovej práci vysvetľovať budúci týždeň koaličným partnerom. Na zasadnutie klubu ho pozvalo hnutie OĽaNO aj SaS. TASR o tom informovali Dáša Macaríková z mediálneho tímu OĽaNO a hovorca SaS Ondrej Šprlák.

„Pretože aj po dnešnom tlačovom brífingu Borisa Kollára ostáva veľa nezodpovedaných otázok, pozvali sme si predsedu Národnej rady SR na rokovanie poslaneckého klubu hnutia OĽaNO,“ informovala Macaríková. Rokovanie sa uskutoční v pondelok 29. júna. Poslanci hnutia zaujmú stanovisko po tomto stretnutí.

Na otázky poslancov má Kollár odpovedať aj na poslaneckom klube SaS 1. júla. „Strana SaS berie na vedomie rozhodnutie Borisa Kollára, nepoužívať magisterský titul. Zároveň je to však pre Borisa Kollára žltá karta od poslancov NR SR za SaS,“ zdôvodnila strana zaradenie mimoriadneho bodu na rokovanie klubu. Podľa predsedníčky poslaneckého klubu Anny Zemanovej predseda parlamentu pozvanie prijal.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech