Boris Kollar sa Homofóbom roka určite nestane. Pre komunikáciou s transrodovou modelkou ho vyškrtli

  • Organizátori každoročnej ankety o anti-cenu Homofób roka, mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP) a Dúhové Slovensko odňali predsedovi Národnej rady SR (NR SR) Borisovi Kollárovi (Sme rodina) nomináciu na anti-cenu
  • Urobili tak vzhľadom na zverejnenie komunikácie predsedu NR SR s transrodovou modelkou Paris Nemc
kollar
TASR/Michal Svítok
  • Organizátori každoročnej ankety o anti-cenu Homofób roka, mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP) a Dúhové Slovensko odňali predsedovi Národnej rady SR (NR SR) Borisovi Kollárovi (Sme rodina) nomináciu na anti-cenu
  • Urobili tak vzhľadom na zverejnenie komunikácie predsedu NR SR s transrodovou modelkou Paris Nemc

V oficiálnom stanovisku o tom informoval Peter Weisenbacher z IĽP. Ako ďalej uviedol, s kolegyňami a kolegami sa zhodli, že Kollár bol na anti-cenu Homofób roka nominovaný neprávom, nakoľko má podľa nich voči LGBT ľuďom pozitívny vzťah, a to ako na teoretickej, tak i praktickej úrovni.

Programová riaditeľa IĽP Alena Krempaská uviedla, že vzhľadom na predošlé výroky Kollára o gender ideológii a „nevhodnosti“ prezliekania chlapcov za dievčatá to nemožno považovať za neadekvátny zásah do súkromia. 

Vysvetlila, že ak politik verejne tvrdí jednu vec, no v súkromí robí druhú, ktorá je toho presným opakom, tak verejnosť má právo o tom vedieť. V tomto prípade teda neboli porušené ľudské práva predsedu NR SR, pretože verejný záujem prevýšil jeho právo na súkromie. Spomenutá komunikácia je totiž dôkaz, že jeho homofóbne vyjadrenia sú len mimoriadne pokryteckou politickou kampaňou, dodala Krempaská.

Organizátori každoročnej ankety o anti-cenu Homofób roka, mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv a Dúhové…

Gepostet von Dúhy.sk am Dienstag, 8. September 2020

Súkromnú internetovú komunikáciu so sexuálnym obsahom medzi politikom a modelkou zverejnila na webe minulý týždeň neznáma osoba a následne o nej informovali niektoré bulvárne médiá.

Anketa o anti-cenu Homofób roka sa koná od roku 2012 pri príležitosti Medzinárodného dňa proti homofóbii. Organizátori chcú takouto formou upozorniť na rozšírenosť homofóbie v spoločnosti a že verejne činné osoby by mali zvažovať, ako budú komunikovať o LGBT menšine. Víťazmi sa stali okrem predošlého predsedu NR SR Andreja Danka (SNS) napríklad aj Marián Kotleba (ĽSNS), Konferencia biskupov Slovenska či naposledy Anna Záborská (OĽaNO).

Fico vyzval Kollára, aby odstúpil

Predseda Smeru-SD Robert Fico vyzval predsedu parlamentu Borisa Kollára, aby odstúpil z funkcie. Na tlačovej konferencii Fico poukázal na „neetické správanie“ Kollára, ktoré podľa neho médiá ignorovali, pričom informáciu uverejnili len niektoré bulvárne médiá. Návrh na odvolanie Kollára podľa predsedu Smeru-SD podávať nebudú.

NÁZOR: Korona na svadby nechodí. Alebo o tom, ako sa nám politici v svadobnom smejú do tváre

Fico kritizoval médiá za to, že disponovali informáciami o neetickom správaní Kollára a nezverejnili ich. Šéf parlamentu podľa neho pre bulvárny týždenník informácie neodmietol. „Nepovedal, že to nie je pravda,“ dodal. Informácie podľa Fica poukazujú na „hlboké ľudské, etické, morálne zlyhanie predsedu parlamentu“.

Šéf Smeru-SD tiež opäť poukázal na fotografie, na ktorých je Kollár odfotený s „predstaviteľmi mafie“, na jeho správanie ku klientke centra Čistý deň či na údajné vkladanie peňazí hnutia Sme rodina do Kollárových firiem.

Zdroje: IĽP, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK