Boris Kollár: Slniečkari šalejú a mne je to jedno. Zavádzajú, klamú a ohýbajú pravdu!

  • V sobotu sa na ''slovenskom'' facebooku sputila prestrelka statusov medzi SAS, Sme Rodina a OĽANO
  • Cigániková zo strany SAS sa rozhodla nezahlasovať za PVV (programové vyhlásenie vlády) ako jediná z koalície
  • Dôvodom má byť to, že sa do PVV nedostalo zavedenie unitárneho systému zdravotného poistenia, ktoré tam mala prislúbené
200903porada_25tisicbytov_nbs_5688959-1090x610
  • V sobotu sa na ''slovenskom'' facebooku sputila prestrelka statusov medzi SAS, Sme Rodina a OĽANO
  • Cigániková zo strany SAS sa rozhodla nezahlasovať za PVV (programové vyhlásenie vlády) ako jediná z koalície
  • Dôvodom má byť to, že sa do PVV nedostalo zavedenie unitárneho systému zdravotného poistenia, ktoré tam mala prislúbené

Igor Matovič ešte v stredu celú situáciu ukludňoval a konštatoval: „Držím palce Richardovi Sulíkovi, aby nastavil mód fungovania v rámci svojej strany, či aj poslaneckého klubu alebo aj mimo neho. Aby bolo čo najmenej odkazov cez facebook, čo najmenej otvorených listov, kde sa podpíše štátny tajomník za tú konkrétnu stranu a vyzýva svoju vlastnú vládu. Myslím si, že to by sme si do budúcna robiť nemali,“

Boris Kollár uverejnil na svojom facebooku:

“Na toto musímm reagovať. Zhrnme si to slniečkári šalejú a mne je to jedno. Zavádzajú klamú a ohýbajú pravdu! Prečítajte si tento hoax ktorý uverejnili webnovimy a ja vám poviem kto tu “rozbíja” koalíciu kto tu nedodržiava dohody ! Jediný kto je normálny a drží dohodu a dohody je Oľano a Igor MATOVIČ. Kto dohody porušuje a je hrozbou je SaS a jeho poslanci ktorí už avizujú nepodporenie programového vyhlásenia vlády!“ tvrdí  Boris Kollár na svojom facebooku.

<

Igor Matovič sa promtne zastal svojho koaličného partnera Borisa Kollára, len hodinu po uverejnení príspevku na facebooku:

“Vo štvrtok v parlamente prebehla voľba členov Súdnej rady. Ako to dopadlo zrejme viete – kandidátke Sme rodina odmietli dať podporu koaličné strany SaS a Za ľudí.

Nevyjadroval som sa k tomu, ale potom, ako čítam názory novinárov a iných, že Sme rodina či Boris Kollár pri tejto voľbe nedodržali slovo, chcem sa k tomu vyjadriť, lebo mlčať by bolo zbabelé a neúctivé voči pravde.

1) Boris Kollár dôrazne, ešte pred sfinalizovaním Programového vyhlásenia vlády (PVV) na koaličnej rade, upozornil, že do Súdnej rady budú nominovať sudkyňu, ale nebránia sa do budúcna prijatiu takej pravnej úpravy, aby tam už v budúcnosti sudcovia za prezidentku/parlament/vládu kandidovať nemohli.

2) Jednu sudkyňu z troch kandidátov do Súdnej rady nominovala aj pani prezidentka, preto argument Sme rodina, že prečo rovnako nemôže konať parlament aj vláda, je logický a správny.

3) Obdobne ako Sme rodina sme avizovali postup aj za naše hnutie, t.j. že vôbec nevylučujeme, že medzi našimi nominantami bude(ú) aj nejaký čestný sudca/sudkyňa. Prečo? Lebo sme to avizovali vopred pani ministerke a koaličným partnerom. Lebo kým platí starý zákon, neplatí nový … a hlavne … chceme, aby v Súdnej rade boli v prvom rade čestní ľudia … a v neposlednom rade by sme považovali za nie práve fér, že dlhoročným bojovníkom so skorumpovanými sudcami by bol zakázaný vstup do Súdnej rady.“ tvrdí Matovič na svojom facebooku.

Kollárova komunikácia s opozíciou je mierna a neštandardná, hodnotí politilogička Dulinová Bzdilová

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) vo svojich doterajších vyjadreniach často oceňoval spoluprácu s opozičnými stranami Smer-SD a ĽSNS a ďakoval im za podporu vládnych návrhov zákonov.

Komunikácia predsedu Národnej rady SR (NR SR) Borisa Kollára (Sme rodina) s opozičnými stranami je mierna, neštandardná a miestami sa snaží nadobúdať štátnické črty. Pre agentúru SITA to uviedla politologička z Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach Renáta Dulinová Bzdilová.

Svojou komunikáciou smerom k opozícii sa podľa nej Kollár pokúša vyvolať dojem, že je nad vecou, objektívny a ide mu len o blaho Slovenska. Šéf zákonodarného orgánu vo svojich doterajších vyjadreniach často oceňoval spoluprácu s opozičnými stranami Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), a ďakoval im za podporu vládnych návrhov zákonov. Z radov opozície tiež zaznievajú slová chvály na jeho doterajšie pôsobenie.

Kollár podľa politologičky pokračuje vo svojej predvolebnej stratégii, počas ktorej sa držal bokom od ostatných strán, „ale ak to uznal za vhodné a pre svoju stranu priaznivé, pridal sa“. „Pripomeňme si, že hnutie Sme rodina hlasovalo počas predchádzajúceho volebného obdobia v niektorých prípadoch s vtedajšou koalíciou.

Tesne pred tohtoročnými februárovými voľbami Kollár čoraz častejšie komunikoval kľúčovú úlohu svojho hnutia pri skladaní novej koalície pre volebné obdobie 2020 až 2024,” pripomenula Dulinová Bzdilová.

Politologička taktiež poukázala na fakt, že takáto spolupráca medzi koalíciou a opozíciou nie je na slovenskej politickej scéne štandardom. „Podľa môjho názoru nesúvisí s koronakrízou. Je skôr o osobnostných nastaveniach politikov.

V tomto prípade Pellegriniho a Kollára a ich straníckych stratégiách. Napriek občasným rôznym vzájomným kritickým vyjadreniam dali jasný signál, že ich spolupráca môže aj v budúcnosti pokračovať. Akým spôsobom, uvidíme,” uzavrela Dulinová Bzdilová.

zdroj: sita

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech