Boxerskú legendu dobieha trestný čin starý tri dekády. Mike Tyson čelí hroznému obvineniu

  • Mike Tyson je obžalovaný z ohavného trestného činu
  • V 90. rokoch mal znásilniť ženu
  • Za podobný čin si už odpykával trest
mike tyson
Bývalý profesionálny boxer Mike Tyson, Instagram/Mike Tyson, Unsplash/Mika Baumeister
  • Mike Tyson je obžalovaný z ohavného trestného činu
  • V 90. rokoch mal znásilniť ženu
  • Za podobný čin si už odpykával trest

Znásilnenie je jedným z najstrašnejších zločinov. Svetoznámy boxer Mike Tyson teraz čelí žalobe za čin, ktorý sa mal odohrať v 90. rokoch. 

Prehovorila po desiatkach rokov

O udalosti informuje agentúra AP. Bývalého vrcholového športovca žaluje žena, ktorá tvrdí, že ho spoznala niekedy v 90. rokoch 20. storočia. Zoznámiť sa mali v nočnom klube zvanom Septembers v meste Albany, v štáte New York.

Tyson ju mal následne zavolať do svojej limuzíny, kde ju údajne znásilnil. Žalobkyňa žiada od boxera ako odškodné 5 miliónov amerických dolárov, pričom tvrdí, že udalosť ju zranila „fyzicky, psychicky a emocionálne“.

Povedala som mu nie niekoľkokrát a požiadala ho, aby prestal, ale on napriek tomu pokračoval,“ opisuje žena udalosť, ktorá sa podľa nej začala nežiadúcimi bozkami a dotykmi. „Potom mi stiahol nohavice a agresívne ma znásilnil,“ dodala.

Súd zatiaľ nevyvodil žiadne následky ani nepotvrdil alebo nevyvrátil Tysonovu vinu. Ako však pripomína Fox News, legendárny zápasník už za podobný čin v minulosti pykal. Znásilnenie, za ktoré bol napokon odsúdený na 3 roky odňatia slobody, sa pritom malo odohrať približne v rovnakom období.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mike Tyson (@miketyson)

Prípad, v ktorom súd uznal Tysonovu vinu, sa odohral v roku 1992 v Indianapolise. Obeťou sa stala účastníčka súťaže krásy Desiree Washington. Počas svojho trojročného trestu športovec neustále bojoval za svoju nevinu.

Jeden z viacerých prípadov

S obvineniami zo znásilnenia sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Len prednedávnom bol obvinený aj kontroverzný influencer Andrew Tate. Ako sme ťa informovali, Tate sa nemal dopustiť len znásilnenia, ale aj obchodu s bielym mäsom a organizovaného zločinu. Tatea vzala do väzby rumunská kriminálna polícia. V súčasnosti sa aj so svojím bratom nachádza vo vyšetrovacej väzbe.

Keďže sa v súvislosti s Tateovým zadržaním hovorí o obchodovaní so ženami a znásilneniami, vyšli na povrch informácie o tom, ako Tate dievčatá získaval. Tate mal podľa informácií portálu BBC oslovovať mladé dievčatá aj online, podľa „štandardného vzorca“.

Bratia Tateovci pri zadržaní
zdroj: TASR/AP Photo/Vadim Ghirda

Daria Gusa, ktorá mala v tom čase 16 rokov, je jednou z dievčat, ktoré mal Andrew Tate osloviť. Pre BBC povedala, že jej na Instagram od neho prišla súkromná správa. Andrew Tate je približne o 20 rokov starší ako Daria.

„Bola som zmätená, pretože som mala (len) 200 sledovateľov a okrem toho súkromný účet,“ povedala Daria reportérom z BBC, s tým, že správa mala obsahovať vetu „Rumunské dievča“ a k tomu mal Tate pripísať pár emotikonov.

Do tretice

Tretím obžalovaným v poradí je aj francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin, proti ktorému však súd, podľa informácií TASR, zastavil konanie. Žalobkyňa Sophie Pattersonová-Spatzová podala žalobu na Darmanina v roku 2017, pričom v nej uviedla, že k znásilneniu došlo v roku 2009.

Pattersonová-Spatzová a jej právnici tvrdia, že Darmanin žiadal od žalobkyne pohlavný styk výmenou za to, že zasiahne do vyšetrovania vedeného proti nej. Darmanin v tom čase pracoval v tíme právnikov konzervatívnej strany Zväz za ľudové hnutie (UMP), ktorá nedávno zmenila svoj názov na Republikáni (LR).

Darmanin priznal, že mal s Pattersonovou-Spatzovou pohlavný styk, ale trvá na tom, že bol dobrovoľný. Advokátka žalobkyne Élodie Tuaillonová-Hibonová po vynesení rozsudku uviedla, že jej klientka sa chce obrátiť na kasačný súd, prípadne aj na Európsky súd pre ľudské práva.

Zdroje: AP, Fox News, BBC, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá