Brabus G 900 „One of ten“: Unikátne SUV, ktorého cena atakuje astronomickú výšku

  • Predstavovať triedu G zrejme netreba a nie to ešte v úprave od dvorného úpravcu Brabus
  • Ten pred rokom predstaviť doposiaľ najvýkonnejšie G-čko s názvom Brabus G 900
hlavna-13
Brabus G 900
  • Predstavovať triedu G zrejme netreba a nie to ešte v úprave od dvorného úpravcu Brabus
  • Ten pred rokom predstaviť doposiaľ najvýkonnejšie G-čko s názvom Brabus G 900

Samotný Mercedes-Benz triedy G má takmer 40-ročnú históriu a tento rok sa konečne dočkalo aj novej generácie. Ani Brabus však nepotrebuje špeciálne propagovanie aby na seba upozornil. Tento renomovaný nemecký úpravca o zaujímavé počiny jednoducho nemá núdzu. Práve vo Frankfurte bol minulý rok v ich prepchatom tuningovom stánku predstavený naozaj extrémny kúsok, ktorý doslova kričal do sveta. Brabus 900 „ONE OF TEN“.

Išlo o upravené Géčko v jeho najšialenejšej a najvýkonnejšej podobe – Mercedes-AMG G65. Pod kapotou trúchlil 6,0-litrový dvanásťvalec o výkonec 463 kW / 630 koní. Brabus však zachoval tradíciu a motor „trošku“ vyladil. Z pôvodného „šesťlitra“ sa razom stal motor o objeme 6,3-litra. Pohonné ústrojenstvo tak dostalo nové vstrekovanie paliva, väčšie turbodúchadlá, nové sanie, novú výfukovú sústavu a v neposlednom rade novú riadiacu jednotku.

Výsledkom sa tak stala preplňovaná 6,3-litrová V12-tka s výkonom 662 kW / 900 koní a krútiacim momentom.. ehm.. 1 500 N.m. Ten je však elektricky obmedzený „iba“ na 1 200 N.m. Z pokoja na hranicu 100 km/h táto krabica vystrelí za 3,9 sekundy a maximálka tohto monštra je 270 km/h.

Úpravám sa nevyhol ani exteriér, či interiér. Chýbať nemohol rozšírený bodykit z karbónových vlákien, boli taktiež pridané viaceré nové nadstavce a sekundárne LED svetlomety. Automobil taktiež obsahoval 23″ kolesá Brabus Platinum Edition.

Interiér bol prerobený do 4-miestnej luxusnej konfigurácie, ktorú tvorí samostatne a plne elektrická štvorica kresiel. Chýbať nemohla ani prešívaná koža, hviezdny strop, či nové dekóry. Edícia pozostávala iba z desiatich kusov a každý jeden exemplár mal cenovku 666 000 eur.

Zdroj: Startstop.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK