Bratiska prichádza s novou kolekciou. Pre ľudí má špeciálny etický odkaz

  • Názov kolekcie je Mesto mieru a predstavia ju dnes, 10. júla, v Bless studio na Medenej ulici v Bratislave
  • Ide o premium kolekciu pripravenú, navrhnutú a vyrobenú na Slovensku
bratiska
Archiv: Bratiska
  • Názov kolekcie je Mesto mieru a predstavia ju dnes, 10. júla, v Bless studio na Medenej ulici v Bratislave
  • Ide o premium kolekciu pripravenú, navrhnutú a vyrobenú na Slovensku

Bratiska je bratislavská lokálna značka, ktorá vznikla z iniciatívy troch mladých chalanov a ich vzťahu k hlavnému mestu. Vďaka charakteristickému dizajnu s nápisom bratislavských mestských častí ich rozpoznáš po celom Slovensku.

Pomaly, ale isto to bude 5 rokov, čo sa na slovenskej módnej scéne pohybujú. Aj pri tejto príležitosti pripravili, navrhli a vyrobili novú premium kolekciu. Dali jej názov Mesto mieru. Predstavia ju dnes v Bratislave a následne ju posunú do svojho e-shopu. Ak to teda dnes nestíhaš a chceš byť medzi prvými, ktorí ju budú nosiť, kolekcia bude dostupná online, alebo na najbližšom Dobrom Trhu.

Bratiska si potrpí nielen na autenticitu, ale aj na kvalitu materiálov. Preto sú veľmi hrdí na to, že kolekcia je celá vyrobená na Slovensku.

Prečo Holubica mieru?

S motívom holubice sa pohrávali už od vzniku značky. Nenašli však spôsob, ako ju správne použiť. Len pre zaujímavosť – symbol holubice je celkom typickým výjavom pre bratislavskú mestskú časť Petržalka. Na Dolnozemskej ulici, blízko Veľkého Draždiaku, stojí už od roku 1984 a zhotovil ju akademický sochár Karol Lacko. Je vysoká 18 metrov a vyrobená je z oceľového plechu s povrchovou antikorovou úpravou.

Dizajnéri z Bratisky uvažovali hlavne nad tým, kde a kedy by sa tento motív hodilo použiť. Textilovo a materiálovo chceli, aby malo použitie tohto symbolu význam. „Bratislava Mesto Mieru, symbol Holubice Mieru – toto sa pre nás s Bratislavou spája od nepamäti,“ hovoria autori.

Mesto mieru má etický rozmer

Je skvelé, že dizajnérske oblečenie už dnes nie je len bezduchým návrhom. Väčšinou sa za každou značkou skrýva myšlienka, koncept a pridaná hodnota. Tou je v prípade Bratisky tentokrát etický rozmer.

„Vieme, že tričká a oblečenie svet nezlepšia, ale máme radi, keď je nosenie značky aj vyjadrením postoja. Práve preto sme si po posledných mesiacoch a udalostiach v okoli Obchodnej ulice v Bratislave povedali, že je ten správny čas oprášiť tento symbol Bratislavy,“ vyjadrujú sa chalani k Mestu Mieru.

Novou kolekciou chcú posunúť odkaz, s ktorým sa zhoduje mnoho ľudí, nielen Bratislavčanov. „Nechceme žiť v meste, kde ťa zabije niekto kvôli farbe pleti, šikanujú v nočáku, alebo postrelí niekto na Obchodnej. Taká Bratislava pre nás nie je,“ dodávajú a vysvetľujú skrytú identitu Holubice.

Predtým, než novú premium kolekciu uverejnia na svojom e-shope, ju dnes predstavia v Bless Studio X Nu Spirit na Medenej 16 v Bratislave. Je to taký Pohoda Warm Up, ako to sami nazvali. Okrem nových veci bude festivalovú náladu dopĺňať Dj Hugo HypeTrain a samozrejme budú aj osviežujúce drinky.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech