Bratislava bude mať nový bezobalový obchod. Vieme, kde ho nájdeš

  • Nový obchod Do Pohára pribudne na Trhovej ulici v Bratislave
  • Založili ho manželia Terézia Panyi Terzieva a Róbert Panyi
  • Nájdeš v ňom aj ručne robené produkty
Do Pohára (Archív Terézia Panyi Terzieva)
Do Pohára (Archív Terézia Panyi Terzieva)
  • Nový obchod Do Pohára pribudne na Trhovej ulici v Bratislave
  • Založili ho manželia Terézia Panyi Terzieva a Róbert Panyi
  • Nájdeš v ňom aj ručne robené produkty

V Bratislave momentálne stále pribúdajú nové a nové ekologické obchodíky, v ktorých nakúpiš kvalitné suroviny bez zbytočných plastov a obalov. Jedným z nich je aj obchod Do pohára, ktorý pribudne v mestskej časti Dúbravka. Majiteľmi sú manželia Terézia Panyi Terzieva a Róbert Panyi, ktorí počítajú, že priestory sa im podarí otvoriť už v polovici októbra. Ich obchod nájdeš na Trhovej ulici 18 v Bratislave.

S manželom sa dlhodobo snažíme žiť ekologickejšie. Stále máme ešte veľké medzery, ale všetko sa snažíme robiť postupne. dlho nepoužívame počas nákupov mikroténové sáčky, igelitky oveľa dlhšie. Veľa vecí nekupujeme len preto, ako zabalené. Keď sa začali v Bratislave objavovať bezobalové obchody, veľmi sme sa potešili. Lenže všetky takpovediac na druhom konci mesta. Začali sme sa rozprávať, či by sme takýto obchod neotvorili my. Boli, samozrejme, aj obavy, že pôjdeme do niečoho neistého, v čase definitívneho rozhodnutia sme mali malé dieťa a druhé na ceste. Ale robíme to predsa hlavne kvôli nim, aby sme aj my prispeli k zníženiu odpadu a k lepšej planéte,“ vyjadrila sa pre Startitup spolumajiteľka Do pohára.

zdroj: Do Pohára (Archív Terézia Panyi Terzieva)

Bezobalové potraviny aj upcyklované oblečenie

V obchode mladej dvojice budeš môcť nájsť hlavne strukoviny či obilniny, ale aj veci ako vločky, med, kávu a čaje. Milovníkov ovocia poteší sušené ovocie, orechy a nájdeš tu aj korenie. Svoju miesto dostane taktiež drogéria, predávať sa budú ekologické čistiace a pracie prostriedky a rôzne doplnky doplnky do domácnosti.

zdroj: Do Pohára (Archív Terézia Panyi Terzieva)

Majitelia budú narozdiel od iných bezobalových obchodov ponúkať aj svoje originálne ručne vyrábané produkty upcyklovanej módy. V ponuke nájdeš džínsové papuče, ručne háčkované sieťovky či tašky.

„Do budúcna plánujeme aj ovocie a zeleninu, vajíčka, mliečne aj nemliečne výrobky. Budem veľmi rada, ak sa nám podarí mať aj nejaký malý mliekomat,“ hovorí.

S otvorením môžeš pomôcť aj ty

Manželia už do obchodu investovali zhruba 5-tisíc eur, no stále to nie je dosť. Postarali sa o nájom, prerobenie priestorov aj nové zariadenie. Momentálne im však chýbajú veci ako chladiaci box, terminál, kasa, váha či mlynček na kávu. Všetko by si chceli zaobstarať za sumu asi 2 500 eur. Práve preto na Startlabe odštartovali kampaň, kde môžeš prispieť aj ty a stať sa tak súčasťou nového bezobalového obchodu v Bratislave.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK