Bratislava bude mať unikátnu adrenalínovú atrakciu, akú nájdeme len v Tallinne

  • Naše hlavné mesto ponúka množstvo krás a zážitkov, no v konkurencii s väčšími a populárnejšími mestami jeho žiara často bledne. Už o pár mesiacov však v Bratislave vyrastie bezkonkurenčná atrakcia pre milovníkov adrenalínu.
collagejbjb
zlavadna.sk, teletorn.ee
  • Naše hlavné mesto ponúka množstvo krás a zážitkov, no v konkurencii s väčšími a populárnejšími mestami jeho žiara často bledne. Už o pár mesiacov však v Bratislave vyrastie bezkonkurenčná atrakcia pre milovníkov adrenalínu.

Jedným z najdôležitejších dominánt Bratislavy je vyhliadková veža UFO na Moste SNP, a práve tu si budeš môcť čoskoro užiť chvíle vzrušenia aj strachu. Vznikne tu totiž jedinečný skywalk, kde si budeš môcť užiť 360-stupňovú prechádzku po lávke vyhliadkovej veže vo výške 82 metrov. Podľa informácií ta3.com tiež bude možné spustiť sa z lávky po lane až na pláž pod Ufom, a to rýchlosťou jeden až dva metre za sekundu. Jednoducho zážitok, aký si v Bratislave doteraz nenašiel.

Posted by UFO watch.taste.groove. on Tuesday, April 12, 2016

Ak nemáš strach z výšok, no bungee jumping je pre teba príliš, toto bude to pravé. V sprievode inštruktora sa budeš môcť prejsť po okraji ufa a predstavovať si, že kráčaš vzduchom. Pritom však budeš v maximálnom bezpečí a budú ťa istiť laná. Ak budeš chcieť dávku adrenalínu zvýšiť, budeš si môcť vyskúšať aj náklon vo výške 80 metrov alebo zavesenie sa do priestoru. Na okraji lávky si tiež môžeš pokojne sadnúť, doslova hompáľať nohami a vychutnávať si bratislavský výhľad a siluety mesta.

Táto atrakcia je naozaj jedinečná a môžu sa ňou pochváliť len v estónskom Tallinne, kde podobný skywalk ponúkajú na Televíznej veži. Atrakcia má veľmi pozitívne ohlasy a ľudia si zážitok z výšky a možnosť vidieť hlavné mesto z úplne inej perspektívy pochvaľujú. Inštruktori vraj nestoja ľuďom za chrbtom a nebránia im vo vychutnaní si nezabudnuteľných momentov. Každý účastník tu môže stráviť až 30 minút. Jediným rozdielom oproti plánovanému bratislavskému skywalku je fakt, že tento je vo výške až 175 metrov.

Napriek tomu ide o úžasnú správu, pretože táto atrakcia má jednoznačne predpoklad podporiť turistický ruch v Bratislave. Jednoznačne však priláka aj miestnych. Veď kto by sa rád neprešiel „vzduchom“? Navyše nejde o žiadne plané sľuby, pretože atrakcia by mala byť sprístupnená už v apríli 2018. Projekt bude podľa ta3.com stáť 40-tisíc eur a podporila ho Dotačná schéma Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech