Bratislava Design Week začína už o pár dní

  • Bratislava Design Week je najväčší medzinárodný festival súčasného dizajnu na Slovensku.
  • Event otvorí módna prehliadka, ktorá bude stáť za to
archív BADW
  • Bratislava Design Week je najväčší medzinárodný festival súčasného dizajnu na Slovensku.
  • Event otvorí módna prehliadka, ktorá bude stáť za to

Progresívny fashion event otvorí medzinárodný festival súčasného dizajnu Bratislava Design Week. Event, ktorý organizátori nazývajú Fashion situácia, prepája odevný dizajn, live dj set a výstavnú architektúru, navrhnutú len pre toto podujatie. Event nadväzuje na tému celého festivalu, ktorým je IDENTITA a vzniká v spolupráci s agentúrou Elite Model Management. V gotickom Kostole Klarisky sa počas neho predstavia mladá slovenská odevná dizajnérka Terézia Feňovčíková, víťazka kategórie Objav BADW Awards 2017 a prvý krát na Slovensku aj etablovaná česká odevná dizajnérka Hana Zárubová. Architektúru, ktorá pracuje najmä so svetlom, navrhla dizajnérka Andrea Ďurianová v spolupráci s NOISVIZION. Live DJ SET bude v podaní Jimmiho P.

 

Hana Zárubová Patrí medzi najrešpektovanejšie české odevné dizajnérky. Jej tvorba sa vyznačuje veľmi premyslenými, až architektonickými strihmi, minimalistickou farebnosťou, funkčnosťou a sofistikovanou výslednou formou. Heslo jej ateliéru je menej masovosti, viac individuality. Hana Zárubová získala už 2 x ocenenie Odevný dizajnér roka v súťaži Czech Grand Design a to v roku 2010 a v roku 2012.Na BADW predstaví svoj Crème de la Crème: výber z kolekcií A/W 2016/2017 – Amrum a A/W 2017/2018 2M2C v novom stylingu. Kombinácia výsostných zimných produktov s nadčasovými šatami, kombinácie teplých materiálov s ultralight látkami. http://www.hanazarubova.cz/

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Archív BADW

Terézia Feňovčíková Terézia Feňovčíková, absolventka odevného dizajnu na VŠVU, predstaví kolekciu ONEHAN, ktorá vychádza z ocenenej kolekcie HANBOK. Špecifikom kolekcie nie je len 3D forma vybudovaná stenami trojuholníkov, ale ich spätný posun do plochy. Strihové riešenie jednotlivých prvkov ukazuje vo viacerých variantoch. Od splývavých po nadrozmerné a to cez šírku aj dĺžku odevnej kompozície. Kolekcia je zostavená z farebného kontrastu a naďalej pracuje s bielou, režnou verzus čierna (pôvodne z -2, forma svetla a tieňa). Ale je už doplnená aj o farebnú plochu batikovanú technikou shibori a lavírovanú tlač. Batika vytvára motív štvorcov a potlač pracuje s fotografiou od Ľuboša Kotlára a motívom jedného doláru.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: archív BADW

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech