Bratislava hľadá ľudí, ktorí dobre poznajú hlavné mesto, pomáhať majú turistom

  • Turisti v Bratislave sa budú môcť obrátiť na dobrovoľníkov z projektu Tourist Angels
  • Mesto aktuálne hľadá dobrovoľníkov na 19. - 22. apríla
  • Podmienkou je dobrá znalosť mesta aj anglického jazyka
Bratislava (Wikimedia, xlibber)
Bratislava (Wikimedia, xlibber)
  • Turisti v Bratislave sa budú môcť obrátiť na dobrovoľníkov z projektu Tourist Angels
  • Mesto aktuálne hľadá dobrovoľníkov na 19. - 22. apríla
  • Podmienkou je dobrá znalosť mesta aj anglického jazyka

Turisti v Bratislave sa už viac nemusia obávať toho, že sa stratia. Hlavné mesto plánuje zamestnať dobrovoľníkov, ktorí budú návštevníkom pomáhať s orientáciou. Nachádzať sa budú v centre mesta, v jeho najnavštevovanejších lokalitách a turisti ich spoznajú podľa špeciálneho oblečenia. Za projektom stojí Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) spolu s Bratislavskou organizáciou cestovného ruchu – Bratislava Tourist Board (BTB) a nazvali ho Tourist Angels.

Na oblečení budú mať dobrovoľníci logo projektu, kde písmeno „i“ bude cielene zvýraznené, aby u turistov evokovalo možnosť získať informácie. Dôležité je, aby sa v meste dobre vyznali, centrum hľadá najmä rodených Bratislavčanov, ale nebránia sa ani tým, ktorí v meste síce nežijú od detstva, ale výborne ho poznajú.

Mali by byť schopní návštevníkov navigovať na mestskú dopravu, odporučiť reštaurácie, bary či kaviarne a zaujímavé turistické miesta a atrakcie. K dispozícii budú mať aj rôzne letáky a propagačné materiály. Keďže budú často prichádzať do kontaktu s ľuďmi zo zahraničia, ich znalosť angličtiny musí byť vysoká a to aspoň level B2.

zdroj: maxpixel.net

„Dobrovoľníci, ktorí sa do programu zapoja, sa zdokonalia v cudzom jazyku, stretnú nových ľudí a získajú nové kontakty,“ priblížila Michaela Bagalová z BDC pre TASR.

Program bude vhodný hlavne pre študentov, tí získajú nové kontakty sa stretnú sa s novými ľuďmi z iných krajín.

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky pomáhajú turistom zorientovať sa v meste, vedia ich navigovať, ako sa kam dostať, vysvetliť im, ako funguje MHD alebo vedia odporučiť, kde môžu okúsiť pravú slovenskú kuchyňu,“ píše sa v oficiálnej správe centra.

Najbližšie budú Tourist Angels dostupní počas Veľkej noci od 19. do 22. apríla, v čase od 11:00 do 16:00. Ak sa aj ty chceš stať jedným z dobrovoľníkov, musíš mať minimálne 18 rokov, musíš byť z Bratislavy alebo ju aspoň dobre poznať, musíš mať dobrú úroveň anglického jazyka a zapojiť by si sa mal aspoň 1-krát do mesiaca.

„Aktuálne hľadáme dvoch dobrovoľníkov na obdobie Veľkej noci na štyri hodiny týždenne,“ spresnila Bagalová.

Zdroj: TASR, Bratislavské dobrovoľnícke centrum

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK