Bratislava investuje milión eur do nových cyklotrás

  • Okrem cyklotrás chce magistrát vytvoriť aj systém požičiavania bicyklov.
collage
cykloserver.cz / cyklokoalicia.sk
  • Okrem cyklotrás chce magistrát vytvoriť aj systém požičiavania bicyklov.

Primátor Bratislavy, Ivo Nesrovnal, oznámil, koľko plánuje magistrát v roku 2017 investovať do rozvoja mesta.

Na cyklotrasy Bratislava vyčlenila bezmála milión eur. Prioritou má byť dobudovanie cyklotrasy Starohájska. Okrem nej chcú obnoviť aj cyklotrasu Alstrova na Peknej ceste a Rožňavksú na Tomášikovej pri železničnom nadjazde.

Vo vytýčenom milióne sú zahrnuté aj nové cyklotrasy. Konkrétne má ísť o trasy Mlynská dolina – Lesopark, Trnavská – Bajkalská a trasu Košická. Okrem cyklotrás vyčlenil magistrát aj 460 000 eur na projekt požičiavania bicyklov na ulici. Tento mestský bikesharing by chcel magistrát spustiť už tento rok.

foto: cyklokoalicia.sk

Okrem cyklotrás chce primátor investovať do opravy 30 kilometrov ciest, piatich kilometrov chodníkov, či 18 zastávok MHD. Dokopy do týchto opráv plánuje investovať asi sedem miliónov eur.

Mesto vo svojich plánoch nezabudlo ani na zeleň. Do starostlivosti a rozvoja zelených plôch mesta chce investovať viac ako 4 milióny eur. Špecifickým a významným projektom bude aj revitalizácia Námestia Slobody. Na tú magistrát určil 120 000 eur.

foto: cyklokoalicia.sk

Primátor uviedol, že pripravuje aj novelu Zákona o Bratislave, o ktorej chce rokovať s parlamentom. „Jedným z najväčších problémov Bratislavy je zákon, ktorý nezohľadňuje všetky potreby hlavného mesta, od financií, cez kompetencie, až po status Bratislavy ako hlavného mesta a postavenie Bratislavy ako samostatného územného celku,“ povedal pre TREND primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Uvidíme, či sa po týchto sľuboch dočkáme aj reálneho zlepšenie. Je dobré dúfať v to najlepšie, no ja osobne už do slovenskej politiky na akejkoľvek úrovni nevkladám veľké nádeje.

Snáď ma Ivo Nesrovnal tentokrát príjemne prekvapí a bratislavské cyklotrasy, cesty a ostatné významné prvky sa dočkajú zaslúženého vylepšenia. Taktiež bude zaujímavé sledovať, do akej miery bude mesto ochotné spolupracovať a učiť sa od už fungujúcich bikesharingových systémov ako je napríklad bratislavský WhiteBikes.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK