Bratislava je o krok bližšie k ďalšiemu modernému bývaniu pre všetky generácie. Chýbať nebude škôlka či komunitný gril

  • Úspešný projekt dostupného komunitného bývania pre všetky generácie sa dostáva do druhej fázy
  • K 550 bytom pribudne ďalších 354 bytov a 123 apartmánov
  • Zaujímavá je cena týchto nehnuteľností, ktorá je najdostupnejšou v tomto segmente
pjimage - 2021-05-13T152336.040
JTRE
  • Úspešný projekt dostupného komunitného bývania pre všetky generácie sa dostáva do druhej fázy
  • K 550 bytom pribudne ďalších 354 bytov a 123 apartmánov
  • Zaujímavá je cena týchto nehnuteľností, ktorá je najdostupnejšou v tomto segmente

Výstavba a predaj úspešného projektu Ovocné sady, za ktorým stojí developer J&T REAL ESTATE, úspešne napreduje. S výstavbou by sa malo začať už v októbri tohto roka a trvať by mala približne 22 mesiacov. Byty vyhľadávajú najmä mladí ľudia, no sú vhodné aj pre rodiny s deťmi a seniorov.

Po dokončení druhej etapy pribudne do projektu päť domov so siedmimi až ôsmimi podlažiami. Ich radenie bude vychádzať z lineárnej výsadby ovocných sadov. V okolí domov budú vysadené stromové aleje, ktoré obnovia pôvodný charakter územia.

zdroj: JTRE

Základom je dobrá susedská komunita

Keďže ide o projekt určený pre rôzne skupiny ľudí, záujemci si budú môcť vybrať z viacerých veľkostí jednotlivých bytov. V projekte sa budú nachádzať aj väčšie byty, no tie budú ponúkané taktiež za výhodnú cenu. Rôznorodosť generácií, ktoré budú v bytoch bývať, vytvorí funkčnú a stabilnú komunitu.

Lákadlom sú aj bezplatné parkovacie miesta. Projekt bude disponovať dostatkom parkovacích miest, pričom zo 696 stojísk bude 361 krytých. V rámci podzemnej garáže bude samostatný priestor na odkladanie bicyklov.

„Ovocné sady pokračujú v osvedčenom koncepte, ktorý spája cenovo dostupné bývanie s prostredím podporujúcim prirodzené vytvorenie dobrej susedskej komunity a zároveň dostatočného súkromia pre každého obyvateľa. Bývanie preto dopĺňajú predškolské zariadenie, ďalšie služby a zelené priestory pre posedenie, stretávanie sa a rôzne aktivity,“ charakterizuje projekt Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.

zdroj: JTRE

Realizácia prvej etapy pozostáva aj z vybudovania komunitnej záhrady, ktorá bude slúžiť na dopestovanie si vlastných plodín či byliniek zdravo, bez zbytočnej chémie a produkcie odpadu z obalových materiálov.

zdroj: JTRE

Na nových nájomníkov bude čakať aj park, ktorý poskytne okrem tieňa a celkového zlepšenia klímy v horúcich letných mesiacoch príjemný priestor pre trávenie voľného času s deťmi na ihrisku, pri komunitnom grile. Na svoje si prídu aj športovci, na ktorých budú v areáli čakať stroje na cvičenie. Starší ľudia si budú môcť oddýchnuť na lavičkách. Súčasťou projektu bude aj materská škola, ktorá bude mať kapacitu 80 miest. 

V jednoduchosti je krása

Hmota objektov by nemala priťahovať pozornosť, pretože hlavným lákadlom bude množstvo zelene. „Projekt sme navrhli tak, aby budúcim obyvateľom nediktoval, ako majú prostredie Ovocných sadov využívať, ale aby vytvoril priestor prispôsobiť si prostredie svojim potrebám,“ priblížia filozofiu projektu hlavná architektka štúdia GFI Katarína Jägrová.

zdroj: JTRE

Aby priestor pôsobil čisto, architekti sa rozhodli pre kontrast bieleho „nehmotného“ objemu s pravidelným rastrom balkónov a „hmotného“ objemu zemitej farby s prísne pravouhlým rastrom. Hmoty sú farebne jednoliate, aby vynikol raster okien.

Zaujímavosťou je, že každý z bytov bude mať balkón a prislúchajúcu pivničnú kobku, za ktorú si nový majiteľ nebude musieť priplácať. 

zdroj: JTRE
zdroj: JTRE
zdroj: JTRE

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech