Bratislava ľahla snehom, električky vytvorili bermudský trojuholník

  • V Bratislave kolabuje doprava, mešká MHD a za koplikácie s donáškou jedál sa ospravedlňuje aj Bistro.sk
  • Primátor mesta Matúš Vallo sa snaží zachrániť situáciu v skutku kreatívnymi spôsobmi
snowww
fb:Mesto Bratislava, archív:Startitup
  • V Bratislave kolabuje doprava, mešká MHD a za koplikácie s donáškou jedál sa ospravedlňuje aj Bistro.sk
  • Primátor mesta Matúš Vallo sa snaží zachrániť situáciu v skutku kreatívnymi spôsobmi

Aj tento rok sme sa doč­kali ob­do­bia, kedy väč­šina na­šich ka­ma­rá­tov na so­ciál­nych sie­ťach, re­a­go­vala na prvý sneh ako deti zo So­mál­ska. Aj tento rok sa však zdá, že je­dine slo­ven­ských ces­tá­rov akosi ne­zau­jí­majú bludy ros­ničky, a ani do­ktor Ilko z Te­le­rána. Mnoho z nich aj túto zimu zo­stalo za­sko­če­ných a ako to už býva zvy­kom, vy­jad­rili zne­po­ko­je­nie.

Dopravný podnik Bratislava hlási prvé problémy

Z dôvodu hustého sneženia DPB zaznamenáva problémy s trolejbusovou dopravou na Palisádach, linky č. 203, 207 a 208 premávajú po skrátenej trase po Hodžovo námestie. Problém má MHD aj na Kramároch, Dlhých Dieloch a tiež na Kollárovom námestí smer Námestie 1. mája.Meškania liniek MHD sú od 10 do 20 min.

Dispečing Dopravného podniku Bratislava vyhlásil na 12-tu celomestský zásah na čistenie obratísk, tratí, vozovní a zastávok MHD, ktoré má v správe.

Na kalamitu v Bratislave reaguje aj Vallo

„Na začiatok zopakujem, že ani my nie sme spokojní s tým, ako bola doteraz zabezpečená zimná údržba v Bratislave. Nevyhováram sa na predchádzajúce vedenie mesta, ani na tú nešťastnú chodníkovu novelu zákona. Dnes je to len naša zodpovednosť a plne si to uvedomujeme. Máme čo zlepšovať a v rámci možností sa o to všetci, nielen my na magistráte, ale aj väčšina starostiek a starostov v mestských častí, snažíme. Nie je to jednoduché, lebo zimnú údržbu máme zazmluvnenú, rozpočtovanú a máme teda len obmedzené možnosti. Navyše Bratislava je ešte stále v rozpočtovom provizóriu, ktoré nám nové výdavky de facto neumožňuje. Napriek tomu pracujeme na zlepšeniach,” hovorí Matúš Vallo.

Mesto napríklad zriadilo horúcu linku, na ktorú môžu ľudia nahlasovať kritické úseky chodníkov, ktoré budú prednostne vyčistené. Všetky podnety môžeš avizovať počas dní pri zhoršených poveternostných podmienkach na telefónne číslo +421 259 356 777 alebo prostredníctvom e-mailu na [email protected] V rámci transparentnosti a verejnej kontroly mesto zverejnilo aj online monitoring pohybu zimných mechanizmov po Bratislave.

Cestárov nahrádzajú väzni

Do odhŕňania snehu mesto aj vďaka ochote ZVJS zapojilo odsúdených vo výkone trestu v Justičnom paláci. Primátor pracuje na dohode, vďaka ktorej by mestu takto mohli vypomáhať aj počas ďalších kritických dní a situácií. Vallo upozorňuje, že Bratislava musí ošetriť 1.200.000 metrov štvorcových chodníkov a má na to u dodávateľa zazmluvnených cca 60 ľudí.


Letisko Bratislava odkláňa lety

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: Bratislavské Letisko

Z dôvodu hustého sneženia na Letisku M. R. Štefánika boli dnes tri prílety dopravcu Ryanair odklonené do Budapešti, a to prílety z destinácií Londýn-Stansted, Birmingham a Marrákeš. V Budapešti vyčkávajú tieto tri linky na zlepšenie podmienok v Bratislave, kam následne priletia s cestujúcimi. Predpokladáme preto omeškanie liniek na odlet z Bratislavy do destinácií Londýn-Stansted, Birmingham a Marrákeš. Nepretržite odhŕňame hlavnú vzletovo-pristávaciu dráhu 13-31, ako aj odbavovaciu plochu, avšak spád snehu je taký silný, že brzdné účinky nie sú momentálne vyhovujúce.“

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech