Bratislava má bistro, ktoré je iné ako ostatné. Je spojením dobrého jedla a cyklistiky

  • Myslel si si, že bistrá v Bratislave sa už nedokážu jedno od druhého odlíšiť?
  • Toto miesto je dôkazom toho, že sa to dá
  • Poseď si pri káve alebo obede a v servise sa ti zatiaľ postarajú o opravu tvojho bicykla
Archív Green Bike Cafe
  • Myslel si si, že bistrá v Bratislave sa už nedokážu jedno od druhého odlíšiť?
  • Toto miesto je dôkazom toho, že sa to dá
  • Poseď si pri káve alebo obede a v servise sa ti zatiaľ postarajú o opravu tvojho bicykla

Green Bike Cafe nie je iba také obyčajné bistro. Okrem toho, že si tu vychutnáš perfektné raňajky, obedy, či posedenie pri káve, koláči či víne, môžeš si tu dať opraviť svoj bicykel, priamo v servise, ktorý je súčasťou tejto kaviarne. Ďalšou špecialitou je, že tu nenájdeš žiadne rozmrazované a prihrievané jedlá, pretože tu naozaj dbajú na čerstvosť.

zdroj: Archív Green Bike Cafe

Okrem toho, že si môžeš posedieť na príjemnej terase a dať si svoj bicykel do servisu, sa naješ zdravo a čerstvo. Čerešničkou na torte je už iba to, že sa táto kaviareň snaží myslieť čo najviac ekologicky a preto používa iba kompostovateľné balenia a poháriky na takeaway, no a v podniku nenájdeš žiadne iné slamky, ako sklenené. My sme sa porozprávali s marketingovou manažérkou Green Bike Cafe, Lindou Minárikovou.

zdroj: Archív Green Bike Cafe

V čom sa Green Bike Cafe líši od iných podnikov v Bratislave? 

Mám pocit, že na Slovensku je už gastro svet veľmi vyvinutý, takže ani neviem, aký negatívny alebo výrazne iný príklad by som uviedla, ale asi ako každý prevádzkar, či majiteľ, sa snažíme v našej kaviarni o 100% kvalitu a spokojnosť zákazníkov. Naše jedlá a nápoje sú vždy čerstvé a prísne kontrolované. V kuchyni nie je miesto pre mikrovlnku, fritézu alebo mrazničku.

zdroj: Archív Green Bike Cafe

Dbáme najmä na to, aby sme podávali zdravé jedlá. Vždy je na výber bezlepková aj ľahšia verzia denného menu so šalátom, takže veríme, že každý si u nás príde na svoje. Rovnako sa zaujímame aj o životné prostredie, separujeme, vymenili sme všetky balenia a takeaway poháriky za ekologické a kompostovateľné. U nás sa pije iba sklenenými slamkami a naši zákazníci si zvykli nosiť na obedy so sebou misky, čo nás veľmi prekvapuje a zároveň teší v tejto uponáhľanej a pohodlnej dobe.

zdroj: Archív Green Bike Cafe

Čo všetko máte vo vašej ponuke?

V našej kaviarni/dennom bistre, máme v ponuke raňajky a denné menu, ktoré vždy obsahuje polievku dňa a 2 jedlá na výber. Menu podávame od 11:30 do 14:00 hod. Potom varíme jedlá „à la carte“ až do 19:00, večere, v ponuke máme taktiež koláčiky z domácej výroby, teplé, studené nápoje a rovnako aj kvalitné víno, pivo a vybraný tvrdý alkohol. V lete je populárna zmrzlina, domáce limonády, freshe a čapované pivo. Ponuku koláčov pravidelne obmieňame, ale máme už aj favoritov, za ktorými ľudia chodia pravidelne. Dobrá káva a kvalitný sypaný čaj sú samozrejmosťou.

zdroj: Archív Green Bike Cafe

Kto je vaša cieľová skupina? Sú to práve ľudia z okolitých biznis centier? 

Naša cieľová skupina sú všetci milovníci chutného a zdravého jedla. Keďže sídlime v blízkosti viacerých biznis centier, často nás navštevujú práve takéto skupinky ľudí, aby sa u nás najedli, dali si kávu alebo dobré víno s obchodnými partnermi.

zdroj: Archív Green Bike Cafe

Naša poloha má však širší záber, nachádzame sa neďaleko kúpaliska Delfín, rôznych detských ihrísk v ružinovskom sídlisku, preto sú našimi zákazníkmi často aj mamičky s deťmi, príp. školáci, ktorí sa v pokojnej atmosfére chodia do Green Bike Cafe učiť a písať si rôzne práce. Kaviareň je výborný priestor aj na menšie rodinné oslavy a posedenia. Už sme tu organizovali aj vernisáž so „standby“ stolíkmi.  

zdroj: Archív Green Bike Cafe

Prečo názov Green Bike Cafe?

Názov je jednoduchý a evidentný. Keďže v priestoroch pod kaviarňou sídli servis a obchod s bicyklami s názvom Green Bike, tak sme sa zhodli na tom, že bude pre kaviareň dobré, keď bude znieť a vyzerať rovnako. Názov Green Bike Cafe tak vytvára spoločný koncept a nemätie zákazníka iným názvom alebo vizuálom loga. 

zdroj: Archív Green Bike Cafe

Mať servis bicyklov a kaviareň v jednom je naozaj netradičný koncept

Uvedomujeme si to čím ďalej tým viac, že tento koncept je špeciálny. Ale práve to sa nám páči. Je skvelé, že keď ľudia čakajú na opravu bicykla, alebo nerozhodné partnerky nakupujú, zatiaľ si ich polovičky môžu dať u nás dobrú kávu alebo pivo. Od jari do jesene mávame otvorenú aj terasu, takže čakanie na servis je oveľa príjemnejšie, akoby ste iba postávali niekde v opravovni preplnenej náradím či bicyklami.

zdroj: Archív Green Bike Cafe

Stíhate urobiť servis počas toho, ako si dá u vás zákazník kávu?

Samozrejme, že to závisí od toho, o aký servis sa jedná, ale väčšinou áno. Alebo si zákazník počas toho dá aj obed, prípadne koláč. 

zdroj: Archív Green Bike Cafe

Spomínala si, že vaše jedlá a nápoje sú vždy čerstvé a zdravé. Kto sú vaši dodávatelia?

Naša káva je značky Miocaffe, pivo čapujeme Krombacher a jedlo zhotovujeme prevažne od lokálnych menších dodávateľov.

zdroj: Archív Green Bike Cafe

Ako ste si vyberali lokalitu? Vyhovuje vám?

Lokalita bol jasný výber, páčilo sa nám mať kvalitné bistro v pokojnej časti Ružinova. Niečo, kam by sa dalo ísť aj bez toho, že by sa človek hnal do centra, mal problém s parkovaním a dopravou. Máme pocit, že v centre je toho už príliš veľa, človek ani nevie kam má skôr ísť. Áno, má to aj svoje nevýhody, nemáme denne preplnený bar turistami, ktorí by sa tu do noci zabávali, ale o tom naša kaviareň ani nie je. Preferujeme kľudnejšie a domáce prostredie a myslíme si, že to sa nám aj podarilo.

zdroj: Archív Green Bike Cafe

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech